Pierwsza pomoc – wywiad z Mikołajem Tyczyńskim

270

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na wywiad z Mikołajem Tyczyńskim, ratownikiem medycznym zapraszamy wraz z Radiem Bezpieczna Podróż. Tematem rozmowy, zarejestrowanej w programie „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom”, była pierwsza pomoc i defibrylatory AED. Te ostatnie na terenie Legionowa można już znaleźć aż w 21 lokalizacjach. Przed mikrofonem Mikołaj Tyczyński tłumaczył jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, kto jest zobowiązany do jej udzielania oraz jak działają zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne.

Wiedza o pierwszej pomocy okazuje się być dzisiaj  niezbędną. Umożliwia bowiem udzielenie pomocy osobom, które odniosły obrażenia w wyniku wypadku lub innej nagłej sytuacji, zanim przybędą ratownicy. Jak wiemy czasami na pomoc trzeba poczekać nawet kilkadziesiąt minut. Ludzki mózg bez tlenu żyje zaledwie 3 minuty. Nie można więc marnować cennego czasu! Złota zasada ratownictwa medycznego mówi: „Ratuj życie! Później zdrowie!”.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Czym w ogóle jest pierwsza pomoc? Czy nie będąc lekarzem, wykwalifikowaną pielęgniarką czy też ratownikiem medycznym mogę takiej pomocy udzielić? Jak prawidłowo rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy? Odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu pierwszej pomocy usłyszycie w naszym materiale. Zapraszamy do wysłuchania.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: przeszczep rodzinny nerki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia