Wypadek Beaty Szydło

849

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek Beaty Szydło

Wypadek Beaty Szydło miał miejsce dzisiaj na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Europosłance Prawa i Sprawiedliwości oraz byłej premier Polski nic się nie stało. Czy są inni poszkodowani? Kto spowodował kolizje? 

Wypadek Beaty Szydło – opis zdarzenia

Paweł Rybycki potwierdzł tę informacje kilka godzin temu. Jak wyżej wspomnieliśmy do zderzenia dwóch aut doszło na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia, która znajduje się na wysokości miejscowości Rzeplin w Gminie Żórawina. Za kierownicą osobowego Audii siedziała była premier Beata Szydło. Kolizja miała miejsce w poniedziałek około godziny 7:30. W zdarzeniu brały udział dwie osoby. Nikomu nic się nie stało, nie było także konieczności wzywania karetki. Policjanci ustalili, że kierowca Forda nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od drugiego auta. W efekcie zoztał mu nałożony mandat. W Wyniku kolizji zablokowana została część lewego pasa ruchu. Paweł Rybicki całe zdarzenie potwierdził w swoich mediach społecznościowych, gdzie na jednym z nich napisał „Po prostu ktoś wjechał na A4 w tył samochodu premier Beaty Szydło i rozbił sobie zderzak. Pani Premier ani nikomu innemu nic się nie stało” – zakończył swój wpis. 

Wypadek Beaty Szydło – to nie pierwsze takie zdarzenie 

10 lutego 2017 roku doszło do wypadku limuzyny, w której przewożono Beatę Szydło. Wtedy to młody kierowca fiata seicento niezauwżającac uprzywilejowanych samochodów, postanowił wymusić pierwszeństwo. Auto, którego pasażerką była była Premier Polski chcąc uniknąć zderzenia zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. W wypadku zostały ranne trzy osoby – Beata Szydło, drugi funkcjonariusz BOR oraz kierowca limuzyny. Obecnie była premier przestransportowana do szpitala w Oświęcimiu. Tam przeszła rutynowe badania, które wyjazały drobne urazy w okolicach klatki piersiowej. Europosłanka PIS była także poobijana. Drugi funkcjonariusz BOR także odniósł lekkie obrażenia. W wyniku wypadku najbardziej ucierpiał kierowca limuzyny, który doznał kilku złamań. Beatę Szydło z kolei tego samego dnia helikopter zabrał do Wojskowego Insytutu Medycznego na Szaserów w Warszawie. Kierowca, który spowodował wypadek przyznał się do staawianego mu zarzutu nieumyśłnego spowodowania wypadku drogowego. Musiał zapłacić po tysiąć złotych każdemu z poszkodowanych. 

Wypadek Beaty Szydło – kariera polityczna 

Beata Szydło do 1995 roku pracowała jako asysten w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W dalszych latach była m.in. dyrektorem ośrodka kultury w Brzeszczach. W 2002 roku została wybrana do sejmiku małopolskiego z listy Wspólnoty Małopolskiej, jednak ostatecznie zrezygnowała z tego mandatu. Trzy lata później zgłosiła swoją kandydaturę do Platformy Obywatelskiej, jednak nie znalazła się w jej szeregach.Członkowie Prawa i Sprawiedliwości wybrali ją na posła V kadencji z najlepszym wynikiem w okręgu chrzanowskim. 13 listopada prezydent RP Andrzej Duda desygnował ją na urząd prezesa Rady Ministrów, a 16 listopada powołał ją na to stanowisko.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia