Wypadek Beaty Szydło

587
Wypadek Beaty Szydło

Wypadek Beaty Szydło miał miejsce dzisiaj na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Europosłance Prawa i Sprawiedliwości oraz byłej premier Polski nic się nie stało. Czy są inni poszkodowani? Kto spowodował kolizje? 

Wypadek Beaty Szydło – opis zdarzenia

Paweł Rybycki potwierdzł tę informacje kilka godzin temu. Jak wyżej wspomnieliśmy do zderzenia dwóch aut doszło na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia, która znajduje się na wysokości miejscowości Rzeplin w Gminie Żórawina. Za kierownicą osobowego Audii siedziała była premier Beata Szydło. Kolizja miała miejsce w poniedziałek około godziny 7:30. W zdarzeniu brały udział dwie osoby. Nikomu nic się nie stało, nie było także konieczności wzywania karetki. Policjanci ustalili, że kierowca Forda nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od drugiego auta. W efekcie zoztał mu nałożony mandat. W Wyniku kolizji zablokowana została część lewego pasa ruchu. Paweł Rybicki całe zdarzenie potwierdził w swoich mediach społecznościowych, gdzie na jednym z nich napisał „Po prostu ktoś wjechał na A4 w tył samochodu premier Beaty Szydło i rozbił sobie zderzak. Pani Premier ani nikomu innemu nic się nie stało” – zakończył swój wpis. 

Wypadek Beaty Szydło – to nie pierwsze takie zdarzenie 

10 lutego 2017 roku doszło do wypadku limuzyny, w której przewożono Beatę Szydło. Wtedy to młody kierowca fiata seicento niezauwżającac uprzywilejowanych samochodów, postanowił wymusić pierwszeństwo. Auto, którego pasażerką była była Premier Polski chcąc uniknąć zderzenia zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. W wypadku zostały ranne trzy osoby – Beata Szydło, drugi funkcjonariusz BOR oraz kierowca limuzyny. Obecnie była premier przestransportowana do szpitala w Oświęcimiu. Tam przeszła rutynowe badania, które wyjazały drobne urazy w okolicach klatki piersiowej. Europosłanka PIS była także poobijana. Drugi funkcjonariusz BOR także odniósł lekkie obrażenia. W wyniku wypadku najbardziej ucierpiał kierowca limuzyny, który doznał kilku złamań. Beatę Szydło z kolei tego samego dnia helikopter zabrał do Wojskowego Insytutu Medycznego na Szaserów w Warszawie. Kierowca, który spowodował wypadek przyznał się do staawianego mu zarzutu nieumyśłnego spowodowania wypadku drogowego. Musiał zapłacić po tysiąć złotych każdemu z poszkodowanych. 

Wypadek Beaty Szydło – kariera polityczna 

Beata Szydło do 1995 roku pracowała jako asysten w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W dalszych latach była m.in. dyrektorem ośrodka kultury w Brzeszczach. W 2002 roku została wybrana do sejmiku małopolskiego z listy Wspólnoty Małopolskiej, jednak ostatecznie zrezygnowała z tego mandatu. Trzy lata później zgłosiła swoją kandydaturę do Platformy Obywatelskiej, jednak nie znalazła się w jej szeregach.Członkowie Prawa i Sprawiedliwości wybrali ją na posła V kadencji z najlepszym wynikiem w okręgu chrzanowskim. 13 listopada prezydent RP Andrzej Duda desygnował ją na urząd prezesa Rady Ministrów, a 16 listopada powołał ją na to stanowisko.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu