Mirosław H. zatrzymany

338

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mirosław H

Mirosław H., polski pilot i kosmonauta został dziś zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. 80-letni generał miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło o godzinie 13:30 w miejscowości Kiełpieniec w powiecie gostynińskim w województwie mazowieckim.

Mirosław H – co grozi generałowi?

Jak podało radio RMF FM na jadące zygzakiem auto marki volvo uwagę zwrócili policjanci po cywilu. Zatrzymali oni samochód, a następnie wezwali patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w wydychanym powietrzu ww. 0,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze zwolnili Mirosława H po spisaniu protokołu. Jego samochód odprowadziła osoba wskazana. Generałowi grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, bowiem według Kodeksu Karnego prowadzenie auta pod wpływem tak wysokiego poziomu alkoholu uznawane jest za przestępstwo.

Mirosław H – sylwetka

Mirosław H. jest pierwszym i zarazem jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos. Miało to miejsce w 1978 roku na pokładzie radzieckiego statku Sojuz 30. W czasie stanu wojennego był członkiem sprawującej władzę Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Generał jest również kolejną znaną osobą, którą w ostatnim czasie zatrzymano za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Beata K. zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia