Gwiazdy, które walczyły z rakiem trzustki

1070

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

z rakiem trzustki

W ostatnich latach wiele sław stoczyło nierówną walkę z rakiem trzustki. Medycyna niestety nadal jest bezradna wobec tej odmiany nowotworu. Nawet wczesna diagnoza nie jest w stanie uratować chorego. Tymczasem z roku na rok zmagających się z tym problemem przybywa coraz więcej. 

Gwiazdy z rakiem trzustki – zbyt wcześnie 

Do dziś wielu fanów nadal nie może pogodzić się ze śmiercią Anny Przybylskiej (na zdjęciu głównym). Aktorka i fotomodelka największą popularność zdobyła dzięki roli Marylki Baki w serialu „Złotopolscy”. Z rakiem trzustki zmagała się przez kilkanaście miesięcy. Początkowe wyniki badań nie wskazywały na tę odmianę nowotworu. Gwiazda skarżyła się na bóle kręgosłupa i ciągłe zmęczenie. Zmarła w 2014 roku w wieku 35 lat. Znany m.in. z kultowego „Dirty Dancing” czy „Uwierz w ducha”, amerykański aktor i tancerz Patrick Sawyze o swojej chorobie dowiedział się w styczniu 2008 roku. Trzy miesiące później przeszedł operacje, jednak mimo to nowotwór zaczął rozwijać się bardzo szybko. Artysta zmarł 15 września 2009 roku w swoim domu w Los Angeles. Z tą podstępną chorobą zmagał się także twórca marki Apple – Steve Jobs. W 2004 roku poddał się on operacji usunięcia guza, a w roku 2008 przeszczepu wątroby. Niestety trzy lata później przegrał walkę z rakiem. 

Gwiazdy z rakiem trzustki – heroiczna walka 

Marcello Mastroianni to najbardziej znany włoski aktor filmowy i teatralny. Odtwórca roli Macelllo Rubini w filmie „Słodkie życie” przegrał walkę z rakiem trzustki w grudniu 1996 roku. O chorobie dowiedział się rok wcześniej, co ciekawe początkowe rokowania wydawały się optymistyczne. Wielu fanów nadal zapamiętało go jednak jako największego amanta wszechczasów. Michael Landon największą sławę zdobył dzięki roli Josepha Cartwighta w filmie „Bonanzie”. W Polsce kojarzony jest także z seriali „Autostrada do nieba” czy „Domek na prerii”. Odszedł w wieku zaledwie 54 lat, w 1991 roku. Nowotwór trzustki zdiagnozowano u niego kilka miesięcy wcześniej. Daria Trafankowska była cenioną aktorką i dziennikarką. Największą popularność przyniosła jej jednak rola siostry oddziałowej Danusi w serialu „Na dobre i na złe”. Aktorka odeszła w kwietniu 2004 roku.

z rakiem trzustki  

Gwiazdy z rakiem trzustki – nagła choroba 

Rak trzustki to choroba która często atakuje nagle. Przykładem jest historia Mariana Glinki. Znany aktor teatralny pewnego wieczora zasłabł. Niedługo później zdiagnozowano u niego nowotwór. Mimo natychmiastowego leczenia i chemioterapii nie udało się go jednak uratować. Zmarł w 2008 roku. Z rakiem trzustki przegrał również Luciano Pavarotti (na zdjęciu w środku). Uważany za jednego z najwybitniejszych śpiewaków operowych XX wieku, w 2006 roku przeszedł operacje usunięcia raka trzustki. Kilka miesięcy później jego stan zdrowia uległ jednak pogorszeniu. Odszedł w wieku 72 lat otoczony rodziną i przyjaciółmi. Początkowe objawy raka trzustki często bywają nietypowe, sugerujące zupełnie inne dolegliwości. Choć dziś nadal trudno mówić o możliwości całkowitego wyleczenia, to wczesne wykrycie tej choroby umożliwia szanse dłuższego życia. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy, które wygrały walkę z rakiem piersi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia