Auta Donalda Tuska

127

W sobotę (20 listopada) były Przewodniczący Rady Europejskiej stracił prawo jazdy. Został zatrzymany przez policje za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Auta Donalda Tuska są doskonałym dowodem na to, że polityk od lat słynie także z zamiłowania do szybkich pojazdów. 

Auta Donalda Tuska – niebezpieczna prędkość

Okazuje się, że samochód, w którym doszło do sobotniego zdarzenia należał do Platformy Obywatelskiej. Jak później ustalono, polityk zdecydował się sam usiąść za kierownicą, gdyż był przeziębiony. W sieci pojawiło się nagranie, gdy w pewnym momencie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli czarną skodę superb na warszawskich numerach rejestracyjnych. Według autora nagrania za kierownicą auta miał siedzieć właśnie Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Oprócz tego nałożono na niego mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. W przypadku samochodów od lat polityk jest fanem japońskiej motoryzacji. Pod koniec lat 90. poruszał się Hondą Accord, która należała wówczas to VI generacji. Warto dodać, że to właśnie Donald Tusk był pierwszym właścicielem tego modelu. Okazuje się, że to właśnie ten fakt podwoił jego cenę, gdyż w 2018 roku osoba sprzedająca samochód wyceniła go na 100 tysięcy złotych.

Auta Donalda Tuska 

Auta Donalda Tuska – sportowa precyzja 

W późniejszych latach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej można było spotkać za kierownicą Toyoty Awensis kombi trzeciej generacji. Jak się okazuje auto to służyło politykowi przez wiele lat. Będąc przewodniczącym Rady Europejskiej poruszał się Lexusem NX. Samochody tej marki przekonały go na tyle, że jego obecnym autem jest Lexus RX 450h (na zdjęciu w środku), Jest to odmiana hybrydowa z dwoma silnikami elektrycznymi. W tym mamy dodatkowy, tylny, który napędza tylną oś. Łączna moc tego samochodu to 313 KM. Cena takiego pojazdu waha się od 330 do 430 tysięcy złotych. Warto dodać, że Lexus jako pierwsza marka zastosował system adaptacyjnych świateł drogowych. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu samochód staje się bardziej widoczny na drodze. Przykładowo podczas nocnej jazdy pieszego można dostrzec już z odległości 56 metrów. Obok wyżej wspomnianego Lexusa, Donald Tusk posiada także Skodę Superb. Jest to kilkuletnie auto, którego wartość wycenia się na około 70 tysięcy złotych. 

Auta Donalda Tuska

Auta Donalda Tuska – pełen komfort jazdy 

Zainteresowanie wzbudza nie tylko to, czym kierują politycy, ale i jakimi autami są wożeni. Okazuje się, że i w tym wypadku najczęściej wybieranym modelem jest wyżej wspomniana Skoda Superb. Samochód od lat wozi polityków, urzędników oraz innych ważnych osób w naszym państwie. Modelom tych aut zaufali także kierowcy Donalda Tuska. Czarna Skoda Superb, w której doszło do odebrania prawa jazdy w polskich salonach kosztuje ponad 100 tysięcy złotych. Auto napędzane jest silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM. Nie tylko Donald Tusk jest zwolennikiem luksusowych aut. Sprecyzowane gusta mają także jego dzieci. Michał Tusk zdecydował się na Volvo XC60. Z kolei córkę Katarzynę można spotkać za kierownicą SUVa Volvo – XC90 (drugie zdjęcie w środku). 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Limuzyny rządowe – auta naszych władz