Volvo Trucks Polska z nominacją w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

277

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo Trucks Polska odebrało nominację w kategorii Firma Roku za działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach, m.in. za akcję Profesjonalni Kierowcy. 25 listopada odbyła się gala rozdania nagród w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie promować i wyróżniać inicjatywy oraz osoby, które przyczyniają się do podnoszenia bezpieczeństwa drogowego. W kategorii Firma Roku nominację otrzymało Volvo Trucks Polska.

Volvo Trucks Polska – akcja Profesjonalni Kierowcy

Volvo Trucks to główny pomysłodawca akcji Profesjonalni Kierowcy. Jest ona skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał w 2016 roku, a każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej uczestników. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. Tegoroczną edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierali także Partnerzy. Byli to MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia.

Volvo Trucks Polska – przeszkolonych ponad 1000 kierowców

Celem akcji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Nad szkoleniami czuwają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Akcja wspiera także polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których deficyt w Polsce obecnie wynosi około 100 000. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Podsumowując do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców. 75% z nich znalazło pracę w branży transportowej. Kolejna, VII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy będzie miała miejsce w przyszłym roku!

Nominację odebrał Wojciech Sidoruk z Volvo Trucks Polska.

Bezpieczeństwo na drogach to niezwykle istotny temat, który dla nas, jako Volvo Trucks, niewątpliwie jest priorytetem. Cieszymy się, że nasze działania, między innymi akcja Profesjonalni Kierowcy, zostały docenione i uhonorowane nominacją w tak ważnym konkursie. Dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować naszą misję, jaką jest wzmacnianie świadomości kierowców na temat bezpiecznej jazdy – Wojciech Sidoruk z Volvo Trucks Polska.

Więcej informacji o akcji: www.profesjonalni-kierowcy.pl

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także: Rozładunek w Niemczech – nowe przepisy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia