Rozładunek w Niemczech – nowe przepisy

483

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

w Niemczech

Rozładunek w Niemczech – nowe przepisy dla kierowców 

Czwarta fala pandemii COVID-19 zmusza wiele krajów do wdrażania coraz ostrzejszych obostrzeń. Szczególne zasady wprowadzają m.in. w Niemczech. Właśnie tam już od dziś (24 listopada) wielu kierowców nie będzie mogło wjechać na teren swoich firm. Jak w praktyce będą wyglądać nowe zasady? 

Rozładunek w Niemczech – kiedy będzie możliwy przejazd? 

Powyższe regulacje noszą nazwę „3G-Regeln”. Informacje o nowych zasadach potwierdza m.in. większość niemieckich mediów. Zgodnie z nimi we wszystkich miejscach pracy, w których istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu fizycznego będą mogły przebywać wyłącznie osoby zaszczepione, udokumentowani ozdrowieńcy lub osoby dysponujące ważnym testem PCR. Warto dodać, że wspomniany test musi zostać wykonany nie później, niż 48 godzin przed jego ukazaniem. W tym wypadku nie są brane pod uwagę samodzielnie wykonane testy, które uznaje się za niewystarczająco wiarygodne. Z kolei szczepienie lub przejście choroby będzie trzeba potwierdzić certyfikatem. Nowe zasady będą także dotyczyć samochodów ciężarowych. Okazuje się, że nawet krótkotrwały kontakt fizyczny nie stanowi w tym przypadku żadnego wyjątku. Jest to dość radykalny przepis, gdyż przykładowo w Austrii obecnie maksymalnie dopuszczalny kontakt wynosi 15 minut. Jeśli w Niemczech pracownik nie będzie przestrzegać wyżej wymienionych zasad, to musi pozostać w kabinie samochodu.

w Niemczech 

Rozładunek w Niemczech – restrykcyjne zasady 

Niektóre media mają wątpliwości czy Niemcy będą chcieli stosować się do najnowszych zasad. W tym wypadku chyba jednak nie warto działać na przekór, gdyż kara może wynieść nawet 25 tysięcy euro. Okazuje się, że powyższa zmiana będzie miała też spore znaczenie dla polskich kierowców pracujących w tym kraju. Tym bardziej warto zapoznać się z nowymi przepisami, by za chwilowy brak wiedzy nie ponosić ogromnych kosztów. Nowe przepisy, które wejdą w najbliższym czasie będą dotyczyć także zarówno szeregowych pracowników, jak i urzędników państwowych, sędziów czy żołnierzy. Zostanie wprowadzona tzw. kontrola zaświadczeń. Na czym będzie polegać? Na teren zakładu pracy będą mogli wejść wyłącznie pracownicy zaszczepieni, ozdrowieńcy czy z ważnym testem PCR. Wymagania będą dotyczyły również osób, które nie mogły poddać się szczepieniu z przyczyn medycznych. W tym wypadku osoby niezaszczepione oraz te, które nie przeszły COVID-19 będą poddawane codziennej kontroli testu PCR. 

Rozładunek w Niemczech – zasady bezpieczeństwa 

Warto dodać, że koszty testów ponoszą wyłącznie pracownicy. Pracodawcy zobowiązanie są jedynie do ich kontroli przed wejściem na teren zakładu. W przypadku pracy biurowej pracodawca ma jednak obowiązek umożliwienia pracy zdalnej. Wyjątkiem jest trudna sytuacja ekonomiczna firmy, przez którą nie jest to możliwe. Tymczasem sytuacja epidemiologiczna w Niemczech jest bardzo trudna. Tylko w minioną niedzielę wykryto tam 26 241 nowych przypadków. Zmarły 63 osoby, a zaszczepionych jest 67 procent społeczeństwa. 

Foto: Canva.com

Zobacz także: Szczepionki dla niepełnosprawnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia