Wypadek rządowej limuzyny

99
rządowej limuzyny

W środę wieczorem doszło do kolizji z udziałem rządowej limuzyny. W pojeździe znajdował się były minister zdrowia Waldemar Kraska. 

Wypadek rządowej limuzyny – miejsce zdarzenia 

Do wypadku doszło na moście gen. Stefana Grota-Rowieckiego na wysokości ulicy Jagielońskiej w Warszawie. Jak potwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, zarówno ministrowi, jak i jego kierowcy nic się nie stało. Według portalu TVN Warszawa, rządowa Skoda Superb zderzyła się z tirem. Sama kolizja również nie była groźna, gdzie ucierpiał głównie lewy bok samochodu. Do samego zdarzenia doprowadził natomiast kierowca ciągnika siodłowego z naczepą. Według późniejszych ustaleń istnieje duże prawdopodobieństwo, że auto mogło znajdować się w jego martwej strefie. Takie sytuacje niestety często powodują podobne zdarzenia. 

Wypadek rządowej limuzyny – sylwetka Waldemara Kraski 

Waldemar Kraska to były minister zdrowia, lekarz chirurg, a także senator VI,VII,VIII, IX, X kadencji. W 1989 roku ukończył on studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W następnych latach uzyskał specjalizację drugiego stopnia w zakresie chirurgii. Był zastępcą ordynatora Oddziału Chirurgicznego szpitala w Sokołowie Podlaskim. W 2011 roku został członkiem PiS, w tym samym w czasie został też ponownie wybrany do Senatu. Od 1 sierpnia 2019 roku był jednocześnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i pełnomocnikiem rządu ds. Ratownictwa Medycznego.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Auta Donalda Tuska