Jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne?

0
54
likwidacja barier architektonicznych w Warszawie
Jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski

Jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne? Z tym pytaniem Anna Dydymska z Radia Bezpieczna Podróż w ramach audycji “Lokalne społeczności mają głos” zwróciła się do Zarządu Dróg Miejskich w stolicy. Odpowiedzi udzielił jej rzecznik ZDM Jakub Dybalski. Pod pojęciem barier architektonicznych rozumiemy fizyczne przeszkody ograniczające dostęp osób z niepełnosprawnością do możliwości korzystania z miejsc, obiektów budowlanych, budynków i lokali, dróg, chodników i dojść, mebli i sprzętów dostępnych dla osób sprawnych. Jak więc stolica dba o swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością po jej ulicach? Kluczowym dokumentem w tej materii są standardy dostępności, czyli dokument, który opracował warszawski ratusz. Zawarte w nim wytyczne, dotyczące m.in. wysokości krawężników, szerokości podjazdów itp., pozwalają na dostosowanie miejskiej architektury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto raz w roku warszawski ZDM ogłasza konkurs na likwidację mniejszych barier w poszczególnych dzielnicach miasta. Jakie jeszcze działania są podejmowane w tym zakresie? O tym w audycji.

Jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne? – Lokalne społeczności mają głos 03.02.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Radzymin pomaga osobom z niepełnosprawnościami.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.