Beata Jałocha – historia

157
Beata Jałocha – historia
Historia Beaty Jałochy w 2013 roku poruszyła całą Polskę.

Beata Jałocha – historia fizjoterapeutki w 2013 roku poruszyła całą Polskę. Pewnego dnia na idącą do pracy kobietę spadł samobójca. W efekcie do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Tymczasem niedawno na podstawie jej historii powstał musical. Ponadto krakowianka stara się żyć pełnią życia i realizować swoje pasje. 

Beata Jałocha – historia – o kilka sekund za późno 

W sobotę 13 maja Beata Jałocha postanowiła przesunąć wizytę u dwóch pacjentów na wcześniejszą godzinę. W ten sposób chciała zyskać więcej czasu, by móc spędzić resztę dnia ze swoim chłopakiem. Gdy dotarła pod mieszkanie pacjentki, zobaczyła straż miejską. Pomyślała, że pewnie źle zaparkowała auto, więc postanowiła je przestawić. Następnie zaczęła zmierzać w kierunku drzwi, jednak jej pamięć urywa się po kilku krokach. Wtedy właśnie z siódmego piętra spadł na nią samobójca. Przed nią zdążyła jeszcze przejść kobieta z dzieckiem. 

Beata Jałocha – historia – walka o lepsze jutro 

Beata Jałocha natychmiast została przewieziona do szpitala. Niestety już na drugi dzień usłyszała diagnozę, która pozbawiła ją wszelkich złudzeń. Całkowite uszkodzenie rdzenia z przerwaniem ciągłości – jako fizjoterapeutka doskonale zdawała sobie sprawę z tego co ją czeka. Kobieta od razu postanowiła działać, by zawalczyć o swoją przyszłość. Miała przy tym ogromne wsparcia zarówno wśród najbliższych, jak i lekarzy. Jak sama przyznała, najtrudniejszą walkę stoczyła z samą sobą. Bywały dni, gdy była kompletnie załamana. Szybko zdała sobie jednak sprawę, że nie ma sensu zadawać sobie pytania „dlaczego ja”. Nie czuje także nienawiści do mężczyzny, który doprowadził do jej tragedii. Historia Beaty Jałochy ogromnie poruszyła Ewe Chodakowską. Jak się później okazało, krakowianka wzięła udział w konkursie, w którym do wygrania była współpraca ze słynną trenerką fitness. Kilka dni przed dramatycznymi wydarzeniami wysłała swój filmik z przykładowymi ćwiczeniami. 

Beata Jałocha – historia

Beata Jałocha – historia – piękno dnia codziennego 

Krakowianka stara się nie analizować przeszłości. Niestety mimo upływu lat, wciąż towarzyszą się dolegliwości bólowe, które często utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. Trudne doświadczenia jednak jeszcze bardziej mobilizują ją do tego, by walczyć o lepsze jutro. Początkowo próbowała swoich sił w urzędzie miasta, jednak organizm nie do końca radził sobie ze specyfiką tej pracy. Następnie rozpoczęła studia podyplomowe z zarządzania rehabilitacją. Ponadto uwielbia sporty ekstremalne, a jej ogromną pasją jest latanie szybowcami. Jakiś czas temu dołączyła także do obsady popularnego serialu „Pierwsza miłość”. Beata Jałocha jest dla wielu bohaterką. Jej historia zainspirowała także do stworzenia musicalu w „Teatrze Muzycznym Roma”. Sam wypadek natomiast mocno zmienił jej nastawienie do życia. Kiedyś ciągle pędziła, a z drugiej strony musiała mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Dziś przede wszystkim cieszy się obecną chwilą, bo przecież nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. 

Foto: Canva.com

Zobacz także: Róża Kozakowska – historia

Więcej inspirujących historii osób z niepełnosprawnością wysłuchasz na antenie Radia Bezpieczna Podróż