Jak Nasielsk wspiera niepełnosprawnych?

346

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pan sekretarz Nasielska siedzi za biurkiem w swoim gabinecie
Jak Nasielsk wspiera niepełnosprawnych? Opowiedział o tym pan Marek Maluchnik sekretarz Nasielska.

Jak Nasielsk wspiera niepełnosprawnych? Opowiedział nam o tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos”, Sekretarz miasta Nasielsk pan Marek Maluchnik. Pierwsze kompleksowe działania w tym kierunku zainicjował Burmistrz Nasielska pan Roman Ruszkowski w lutym 2017 roku. Wtedy powołano do życia Spółdzielnię Socjalną „Nasielszczanie”, ukierunkowaną na aktywizację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osób z niepełnosprawnościami. Bez wątpienia zatrudnienie w spółdzielni pozwala tym osobom osiągnąć samodzielność ekonomiczną i powrócić do aktywności społecznej. Dla miasta zaś wszyscy zatrudnieni przestają być zasiłkobiorcami. Pomysł utworzenia spółdzielni wyszedł od znanego społecznika pana Janusz Konerberger, obecnie prezesa zarządu spółdzielni. To tylko jedna z wielu inicjatyw ukierunkowana na pomoc osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Na co jeszcze mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami w Nasielsku? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jak Nasielsk wspiera niepełnosprawnych? – Lokalne społeczności mają głos, 2022-02-21

Może cię również zainteresować: Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne?

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia