Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne?

364

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnosciami i likwidacja barier.
Na zdjęciu wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska

Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź w ramach audycji „Lokalne społeczności mają głos”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Jej gościem była wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska. Jak się okazuje ta warszawska dzielnica może pochwalić się bardzo zróżnicowaną ofertą dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystko zależy od wieku, rodzaju niepełnosprawności i potrzeb tychże osób. Wśród proponowanych form wsparcia i pomocy są to m.in. warsztaty terapeutyczne, grupy wsparcia, zajęcia sportowe i edukacyjne, czy treningi umiejętności. I prowadzą je jednostki miasta stołecznego Warszawy na terenie Żoliborza, takie jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, poradnia psychologiczno-pedagogiczna czy domy sąsiedzkie. Jak podkreśliła w rozmowie wiceburmistrz Renata Kozłowska władze dzielnicy starają się by na całym jej obszarze były miejsca dla osób niepełnosprawnych. A na co mogą jeszcze liczyć osoby z niepełnosprawnościami w dzielnicy Żoliborz? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne? – Lokalne społeczności mają głos 11.02.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia