Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne?

110
Wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnosciami i likwidacja barier.
Na zdjęciu wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska

Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź w ramach audycji “Lokalne społeczności mają głos”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Jej gościem była wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska. Jak się okazuje ta warszawska dzielnica może pochwalić się bardzo zróżnicowaną ofertą dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystko zależy od wieku, rodzaju niepełnosprawności i potrzeb tychże osób. Wśród proponowanych form wsparcia i pomocy są to m.in. warsztaty terapeutyczne, grupy wsparcia, zajęcia sportowe i edukacyjne, czy treningi umiejętności. I prowadzą je jednostki miasta stołecznego Warszawy na terenie Żoliborza, takie jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, poradnia psychologiczno-pedagogiczna czy domy sąsiedzkie. Jak podkreśliła w rozmowie wiceburmistrz Renata Kozłowska władze dzielnicy starają się by na całym jej obszarze były miejsca dla osób niepełnosprawnych. A na co mogą jeszcze liczyć osoby z niepełnosprawnościami w dzielnicy Żoliborz? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jak Żoliborz wspiera osoby niepełnosprawne? – Lokalne społeczności mają głos 11.02.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.