Wywiad z Maciejem Kapuścińskim

405

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Dominik Kubalski i Maciej Kapuściński
Wywiad z Maciejem Kapuścińskim przeprowadził Dominik Kubalski na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Na wywiad z Maciejem Kapuścińskim zaprasza Dominik Kubalski. Tym razem redaktor Radia Bezpieczna Podróż do swojego autorskiego programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” zaprosił literackiego debiutanta. Maciej Kapuściński w połowie ubiegłego roku wydał swoją pierwszą powieść, zatytułowaną „Szpetnicy”. Okazuje się jednak, że część tej książki powstała w latach 2009-2010, tyle że powędrowała do przysłowiowej szuflady. Do kontynuacji prac na powieścią przekonali autora jego koledzy ze studiów, którym „podrzucił” jej tekst do przeczytania. I tak w 2018 roku Maciej Kapuściński ponownie pochylił się nad fabułą „Szpetników”. Jako gdynianin akcję swojej powieści umieścił również w Gdyni. „Szpetnicy” to opowieść o młodych ludziach, którzy pragnąc dokonać przewrotu w Polsce, przede wszystkim doprowadzają do rewolucji w swoim życiu. Autor książki jest absolwentem administracji i prawa Uniwersytetu Gdańskiego. O sobie mówi, że literatura to pasja, której zaprzedał duszę. A więcej o nim i książce dowiecie się z rozmowy Macieja Kapuścińskiego z Dominikiem.

Wywiad z Maciejem Kapuścińskim cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4
cz. 5

Zainteresował cię nasz materiał? Posłuchaj także wywiadu z Arturem Dziurmanem.

A program “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Program wspiera akcję:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia