Baranów dla niepełnosprawnych

0
75
Na zdjęciu jedna z ulic Baranowa
Gmina Baranów dla niepełnosprawnych - na jaką pomoc mogą liczyć osoby potrzebujące?

Baranów dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie powiatu Baranów. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Agnieszka Łopata. Podobnie jak inne samorządy gmina Baranów weszła w program rządowy pod nazwą „Opieka Wytchnieniowa”. Niestety, jak podkreśla nasza rozmówczyni, jako gmina wiejska Baranów ma niewielkie możliwości działania na rzecz osób niepełnosprawnych. A o tym i innych działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Baranowa usłyszysz w naszym nagraniu.

Baranów dla niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos 25.02.2022

Baranów (daw. gmina Kaski) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim. Siedziba władz gminy to Baranów. Według danych z 31 grudnia 2016 r. gmina miała 5240 mieszkańców. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 5340 osób. Według danych z roku 2005 gmina Baranów ma obszar 75,37 km² i stanowi 20,54% powierzchni powiatu grodziskiego.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat, słuchaj także o tym jak Siennica pomaga osobom z niepełnosprawnościami.