Halinów i festiwal STRUNA

640

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Halinów - festiwal STRUNA, na zdjęciu dyrektor GCK w Halinowie Festiwal piosenki znanej i nieznananej
Halinów w ostatnim czasie zasłynął z Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Znanej i Nieznanej STRUNA

Halinów – festiwal STRUNA od kilku lat rozsławia to miasto w województwie mazowieckim. Pełna nazwa tej wyjątkowej, cyklicznej imprezy brzmi: Mazowiecki Festiwal Piosenki Znanej i Nieznanej STRUNA. W tym roku, 19 lutego, odbyła się już trzecia edycja festiwalu. Jej organizatorem jest Gminne Centrum Kultury w Halinowie. W latach 2015-2019 impreza miała charakter powiatowy. Od trzech lat ma rangę wydarzenia wojewódzkiego. Warto dodać, że do tegorocznej edycji napłynęło aż 141 zgłoszeń z ponad 50 miejscowości z Mazowsza. Do finału jury zakwalifikowało 30 najlepszych głosów. O tytuł najlepszych rywalizowali oni w pięciu kategoriach. O festiwalu, jego początkach, a także związanych z nim pracach rozmawialiśmy na antenie Radia Bezpieczna Podróż z Dariuszem Kowalczykiem. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Halinowie powiedział nam m.in., że jest to impreza wymagająca dużej organizacji i sporych nakładów pracy. Ale – jak podkreślił – warto, bo promujemy polskie utwory znane i nieznane. W audycji usłyszycie również o zwycięzcach STRUNY 2022.

Halinów i festiwal STRUNA cz. 1
Halinów i festiwal STRUNA cz. 2

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o znanych osobach z zespołem Touretta.

A więcej o tym, co się dzieje wśród lokalnych społeczności usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia