Kałuszyn dla niepełnosprawnych

0
60
Kałuszyn dla niepełnosprawnych - budynek urzędu miasta
Budynek Urzędu Miasta w Kałuszynie

Kałuszyn dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie miasta Kałuszyn? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówił kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej pani Grażyna Chybicka. Gmina realizowała program rządowy „Opieka Wytchnieniowa” dla osób w każdym wieku. Istnieje możliwość udziału w zajęciach “Klubu Senior Plus” w bardzo szerokim zakresie. Budynek OPS i Klubu Seniora dostosowano do wymogów osób niepełnosprawnych, dzięki temu te osoby mają ułatwiony do nich dostęp. Godne uwagi jest współdziałanie z Środowiskowymi Domami Samopomocy w Mrozach i Mińsku Mazowieckim. W okresie zimy udzielana jest też pomoc rzeczowa, opałowa i inne dla osób samotnych i niepełnosprawnych. A o tym i innych działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Kałuszyna usłyszysz w naszym nagraniu.

Kałuszyn dla niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos

Kałuszyn – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kałuszyn. Leży w dawnej ziemi liwskiej historycznego Mazowsza. Kałuszyn uzyskał lokację miejską przed 1662 rokiem. Do 1954 siedziba wiejskiej gminy Chrościce. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa siedleckiego.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? Słuchaj także o tym, jak Sulejówek wspiera osoby z niepełnosprawnosciami.