Jak Nasielsk pomaga uchodźcom?

86
Na zdjęciu Monika Nojbert dyrekotr MOPS w Nasielsku. Jak Nasielsk pomaga uchodźcom
Jak Nasielsk pomaga uchodźcom z Ukrainy? Na to pytanie na antenie Radia Bezpieczna Podróż odpowiedziała Monika Nojbert dyrektor MOPS w Nasielsku.

Jak Nasielsk pomaga uchodźcom z Ukrainy? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła na antenie Radia Bezpieczna Podróż Monika Nojbert, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku. Obecnie na terenie gminy przebywa 85 osób z Ukrainy, w tym 58 dzieci, 22 kobiety i 5 mężczyzn. Wszyscy oni znaleźli schronienie w domach prywatnych. Niemniej gmina ma przygotowane dodatkowe miejsca, m.in. dla 70 osób w remizie OSP w Cieksynie czy w hali stadionu miejskiego. Ponadto miejsce dla uchodźców ukraińskich zaoferowała restauracja Stary Młyn. Dodatkowo gmina prowadzi listę prywatnych rodzin i domów, które wyraziły chęc przyjęcia pod swój dach osób uciekających przed wojną z trenów Ukrainy. W jaki jeszcze inny sposób gmina Nasielsk pomaga uchodźcom? Bez wątpienia o tym usłyszysz w naszym nagraniu.

Jak Nasielsk pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos 14.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy osobom z niepełnosprawnosciami? Przeczytaj także o tym, jak gmina Nieporęt wspiera niepełnosprawne dzieci.