Nieporęt wspiera osoby niepełnosprawne

83
Siedziba Urzędu gminy w Nieporęcie. Nieporęt wspiera osoby niepełnosprawne.
Gmina Nieporęt wspiera osoby niepełnosprawne na wielu płaszczyznach. M.in. prowadzi dla dzieci i młodzieży edukację włączającą w 85 placówkach na terenie gminy

Nieporęt wspiera osoby niepełnosprawne m.in. poprzez programy edukacyjno-pomocowe skierowane do dzieci i młodzieży. Odbywa się to na wielu poziomach. Jak powiedziała Lidia Wize dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Nieporęcie na antenie Radia Bezpieczna Podróż taką formą jest edukacja włączająca. Prowadzona obecnie w 9 placówkach na terenie gminy. Objętych nią jest 85 dzieci. W przeciwieństwie do ubiegłego roku jest to o dwadzieścia więcej. Przede wszystkim pomoc i wsparcie świadczone jest uczniom w zależności od ich potrzeb i możliwości. Gmina organizuje dla nich zajęcia grupowe i indywidualne. Są to m.in. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, logopedyczne, z integracji sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej czy rozwijające kompetencje emocjonalne. Na co jeszcze mogą liczyć niepełnosprawni uczniowie w gminie Nieporęt? Bez wątpienia usłyszysz o tym w naszym nagraniu.

Nieporęt wspiera osoby niepełnosprawne – Lokalne społeczności mają głos – 14.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy osobom z niepełnosprawnosciami? Przeczytaj także o tym, jak gmina Jakubów wspiera niepełnosprawnych.