Karolina Bielawska nową Miss Świata!

0
294
Karolina Bielawska nową Miss Świata
Karolina Bielawska urodziła się w 1999 roku w Łodzi.

Karolina Bielawska została nową Miss Świata. Tym samym powtórzyła sukces Anety Kręglickiej sprzed 33 lat! Co wiemy o nowej Miss World? 

Karolina Bielawska nową Miss Świata – bezkonkurencyjna 

Pierwotnie finał konkursu miał się odbyć 16 grudnia, jednak ostatecznie ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odwołano. Tegoroczna gala odbyła się w Portoryko. Karolina Bielawska została wybrana spośród 40 reprezentantek z całego świata. W finale pokonała Shree Sani ze Stanów Zjednoczonych oraz Olivię Yacę z Wybrzeża Kości Słoniowej. Triumfatorka przyznaje, że była w szoku, gdy usłyszała, jak wyczytują jej imię. Dodała, że jest zaszczycona, że może nosić koronę Miss Świata, a ten wieczór zapamięta do końca życia. Teraz zamierza się skupić na realizacji celów związanych z otrzymanym tytułem. Tegoroczna laureatka przyznaje, że już cały rok jako Miss Polonia był dla niej wyjątkowy. Przez pandemię odwołano bowiem liczne imprezy i bankiety. Mimo wszystko cieszy się, że mogła wykorzystać ten czas przede wszystkim na działalność charytatywną. Od samego początku pandemii zwyciężczyni tegorocznego konkursu starała się bowiem pomagać potrzebującym. 

Karolina Bielawska nową Miss Świata

Karolina Bielawska nową Miss Świata – kim jest? 

Karolina Bielawska urodziła się w 1999 roku w Łodzi. Ukończyła studia licencjackie na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Aktualnie studiuje Master of Buisness Studies na Internetional Faculty of Engineering. Jej ogromną pasją jest działalność charytatywna. Łodzianka nie tylko zbierała pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale i została ambasadorką akcji dotyczącej profilaktyki raka piersi – „Dotykam=Wygrywam”. Zaangażowała się także w kampanię „FasOff” dotyczącej spożywania alkoholu w czasie ciąży. Jak już wyżej wspomnieliśmy, tegoroczna Miss World prężnie działała w czasie pandemii. Wraz z jej początkiem zainicjowała akcje „Korona z głowy”, dzięki której dotarła m.in. do domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, hospicjów czy domów samotnych matek w wielu miastach w Polsce. W tym celu, wraz z przyjaciółmi zorganizowała paczki z produktami, które w tamtym czasie były najpotrzebniejsze. W wolnym czasie Karolina Bielawska uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury. 

Karolina Bielawska nową Miss Świata – sukces po 33 latach 

Mieszkanka Łodzi jest drugą po Anecie Kręglickiej laureatką tytułu Miss Świata. Nic dziwnego, że pierwsza Miss World pogratulowała swojej następczyni w mediach społecznościowych. Oprócz gratulacji przekazała jednak cenną radę, by tytuł potraktowała nie tylko jako dobre doświadczenie, ale i możliwość poznania siebie na nowo. Tymczasem w 1989 roku Aneta Kręglicka była równie bezkonkurencyjna, co w tym roku łodzianka. Warto zauważyć, że Karolina Bielawska została nową Miss Świata również w specyficznych czasach wojny i przerażających informacji z Ukrainy. Tym bardziej trzymamy kciuki za dalsze działania – tym razem już jako Miss World! 

Foto: Canva.com

Zobacz także: Dramatyczne losy laureatek miss piękności