Pomiechówek pomaga uchodźcom z Ukrainy

471

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu mieszkańcy Pomiechówka pomagający uchodźcom. Pomiechówek pomaga uchodźcom z Ukrainy
Pomiechówek pomaga uchodźcom z Ukrainy na miarę możliwości tej małej gminy.

Pomiechówek pomaga uchodźcom z Ukrainy na miarę możliwości tej małej, bo liczącej zaledwie 7 tys. mieszkańców gminy. Obecnie na terenie Pomiechówka przebywa 85 osób ewakuowanych z terenów objętych działaniami wojennymi. Połowa z nich to dzieci. Jak powiedział w Radiu Bezpieczna Podróż Wiesław Patuła, koordynator na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy wszystkich zakwaterowano w domach prywatnych. Dlaczego nie w obiektach należących do gminy? Bo jak wyjaśniono w programie „Lokalne społeczności mają głos” prywatna inicjatywa pomocowa mieszkańców daje większe możliwości. Władze gminy spodziewają się jednak zwiększenia liczby uchodźców. I jak zapewniają są na taką sytuację przygotowane.

Pomiechówek pomaga uchodźcom z Ukrainy – Lokalne społeczności mają głos 17.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak Powiat Otwocki pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia