Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy

559

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

widok Urzędu miasta Sulejówek
Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom - widok Urzędu miasta Sulejówek

Organizowanie pomocy przez Urząd Miasta i Gminy Sulejówek i MOPS oraz jak Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy. O tym możemy dowiedzieć się z rozmowy z zastępcą Burmistrza Sulejówka panem Remigiuszem Górniakiem. Pomoc w postaci przewożenia darów zebranych od mieszkańców na granicę z Ukrainą, tworzenie warunków do życia i asymilacji dla kilkuset uchodźców na terenie gminy. Czynne włączenie się Straży Pożarnej i Muzeum Józefa Piłsudskiego w organizowanie pomocy, zbiórce i dystrybucji darów. O tym i wielu innych sprawach dowiemy z poniższego materiału.

Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy – rozmowa z zastępcą Burmistrza Sulejówka panem Remigiuszem Górniakiem

Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy – przydatne informacje

Na stronie Urzędu Miasta i Gminy Sulejówek www.sulejowek.pl można znaleźć zakładkę oraz bardzo wiele informacji dotyczących uchodźców.

Aby zarezerwować wizytę należy pobrać w Urzędzie Miasta Sulejówek w Biurze Obsługi Klienta (parter) ul. Dworcowa 55, bilet wskazujący kolejność i godzinę planowanej wizyty w danym dniu.

Jeden bilet wydawany jest dla 1 osoby, np. mama z 2 dzieci pobiera 3 bilety. 

W celu sprawnej obsługi przyjdź na umówioną wizytę punktualnie, jeżeli to możliwe z wypełnionym wnioskiem. Odpowiednie formularze i informacje można  uzyskać pod adresem : https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel-oraz-profil-zaufany–usluga-dla-obywateli-ukrainy

Prosimy o przynoszenie oryginałów i  kserokopii dokumentów.

Jeżeli rezygnujesz z wizyty odwołaj ją pod numerem telefonu 22 76 06 201.

Informacji szukaj także na stronie https://www.gov.pl/web/ua

Sulejówek trochę historii

Pierwsze wzmianki o Sulejówku pochodzą z 1526 roku. W aktach wcielonych do Korony ziem mazowieckich była wzmianka o wsi szlacheckiej Sulewo. Istniało w niej kilka chat i karczma.

W 1910 roku został uruchomiony przystanek kolejowy – Sulejówek, dla potrzeb wojskowych i dla coraz liczniej przybywających letników.

W latach 1923–1926 w dworku powstałym z darów społeczeństwa oraz Komitetu Żołnierza Polskiego mieszkał Józef Piłsudski. Willa „Milusin” została zbudowana dla Józefa Piłsudskiego w 1923 roku w stylu dworkowym wg projektu Kazimierza Skórewicza. 

1 kwietnia 1939 roku Sulejówek uzyskał status samodzielnej gminy Sulejówek.

W 1958 roku Sulejówek został osiedlem miejskim w powiecie otwockim, a 18 lipca 1962 roku osiedle Sulejówek otrzymało prawa miejskie.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Dębe Wielkie dla uchodźców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułCegłów dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykułWymiana opon na letnie
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia