Towarzystwo Przyjaciół Legionowa

517

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Robert Nowiński Towarzystwo Przyjaciół Legionowa
Na zdjęciu Robert Nowiński, członek Towarzystwa Przyjaciół Legionowa

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, a dokładnie jeden z jego przedstawicieli Robert Nowiński był gościem w programie „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. W audycji nadawanej w Radiu Bezpieczna Podróż mówił m.in. o historii stowarzyszenia i jego bieżącej działalności. Towarzystwo powstało dzięki inicjatywie miłośników regionalnej kultury. W tym Piotra Chruściela, który w latach 1950-1967 był dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie. A także Stanisława Feliszka, emerytowanego majora Wojska Polskiego. Skupili oni wokół siebie wiele osób. Byli to m.in: Wanda Tomczyńska, Stanisław Ciepliński, Edward Dietrich, Kazimierz Fabian, Maria Lisowska, Stanisław Filipiak, Alicja Strojnowska, Zdzisław Ćwikiel. Z inicjatywy tych osób powstał Tymczasowy Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Legionowa. Niewątpliwie celem organizacji było gromadzenie pamiątek dotyczących dziejów miasta i jego współczesnych osiągnięć. W związku z tym zebranie założycielskie odbyło się 26 maja 1979 roku w lokalu Spółdzielni Mieszkaniowej w Legionowie. Na spotkaniu przyjęto Statut organizacji i uchwalono nazwę Towarzystwo Przyjaciół Legionowa. Więcej o TPL usłyszysz w naszym materiale.

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Warto jeszcze dodać, iż właśnie staraniem Towarzystwa od lat ukazuje się Rocznik Legionowski.

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Przeczytaj także o Stowarzyszeniu ASY.

A więcej na temat Legionowa i spraw jego mieszkańców usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia