Praga Północ też wspiera uchodźców

48
Na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik dzielnicy Praga Północ
Jak Praga Północ wspiera uchodźców? O tym w audycji Radia Bezpieczna Podróż mówi Karolina Jakobsche

Praga Północ też wspiera uchodźców z Ukrainy, o czym mówiła rzecznik tej warszawskiej dzielnicy Karolina Jakobsche w Radiu Bezpieczna Podróż. Obecnie na terenie samej stolicy Polski przebywa ponad 300 tys. uchodźców. Ile jest osób na terenie poszczególnych dzielnic Warszawy trudno powiedzieć, bowiem władze miasta nie prowadzą ich szczegółowego rejestru. Z kolei władze Pragi Północ prowadzą dwa punktu pomocowe. Pierwszy mieści się przy ulicy Targowej 81. I pełni on funkcję zarazem miejsca zbiórki darów, jak i ich dystrybucji. Wśród darów przeważa żywność, środki medyczne i środki do higieny codziennej. Pierwsze zebrane dary wysłano w głąb Ukrainy. Teraz, jak mówi ww. Karolina Jakobsche forma pomocy zmieniła się. Kieruje się ją bezpośrednio do potrzebujących, którzy przychodzą do tego punktu. Drugi punkt to Hala Sportowa przy ulicy Szanajcy. Tutaj zorganizowano miejsce tymczasowego pobytu dla uchodźców.

Praga Północ też wspiera uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 01.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także jak gmina Zielonka pomaga uchodźcom.

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.