Praga Północ też wspiera uchodźców

391

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik dzielnicy Praga Północ
Jak Praga Północ wspiera uchodźców? O tym w audycji Radia Bezpieczna Podróż mówi Karolina Jakobsche

Praga Północ też wspiera uchodźców z Ukrainy, o czym mówiła rzecznik tej warszawskiej dzielnicy Karolina Jakobsche w Radiu Bezpieczna Podróż. Obecnie na terenie samej stolicy Polski przebywa ponad 300 tys. uchodźców. Ile jest osób na terenie poszczególnych dzielnic Warszawy trudno powiedzieć, bowiem władze miasta nie prowadzą ich szczegółowego rejestru. Z kolei władze Pragi Północ prowadzą dwa punktu pomocowe. Pierwszy mieści się przy ulicy Targowej 81. I pełni on funkcję zarazem miejsca zbiórki darów, jak i ich dystrybucji. Wśród darów przeważa żywność, środki medyczne i środki do higieny codziennej. Pierwsze zebrane dary wysłano w głąb Ukrainy. Teraz, jak mówi ww. Karolina Jakobsche forma pomocy zmieniła się. Kieruje się ją bezpośrednio do potrzebujących, którzy przychodzą do tego punktu. Drugi punkt to Hala Sportowa przy ulicy Szanajcy. Tutaj zorganizowano miejsce tymczasowego pobytu dla uchodźców.

Praga Północ też wspiera uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 01.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także jak gmina Zielonka pomaga uchodźcom.

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia