Lista wstydu Auchan Leroy protest

602

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lista wstydu; Zbombardowany-Leroy-Merlin-w-Kijowie-Lista-wstydu-Auchan-Leroy-protest
Leroy Merlin sponsorem reprezentacji Polski Zbombardowany Leroy Merlin w Kijowie ;

Lista wstydu Auchan i Leroy Merlin protest przed marketami kolaborantów. Jak wiele lat temu w zakazanej piosence, dziś tekst dostosowujemy do naszych czasów bo Tylko świnia kupuje u kumpli Putina.

Czym jest LISTA WSTYDU – jest to baza firm, które nie wycofały się z Rosji. Lista ta jest aktualizowana codziennie przez zespół naukowców z Uniwersytetu Yalehttps://yale.app.box.com/ stan na dzień 6.04.2022.

Pamiętaj że nadchodzące święta Wielkanocne nie dla wszystkich będą takie same.

Zanim rzucisz się w wir zakupów pomyśl i zapoznaj się z naszym tekstem.

Promocje na święta w Auchan i Leroy Merlin

Yale School of Management cały czas aktualizuje listę firm, które były obecne na rynku rosyjskim przed najazdem na Ukrainę. Można ją nazwać „Zachodnie firmy w Rosji lista wstydu”. Sprawdzono jakie decyzje zostały podjęte i jak firmy podeszły do wyboru pomiędzy tragedią ofiar wojny a zarabianiem pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu w „polskiej” edycji listy wstydu mieliśmy 10 przedstawicieli, którzy bez zmian działali na rosyjskim rynku.

Uczelnia Yale w najniższym kręgu zaktualizowanej „listy wstydu” wskazuje zatem sześć polskich firm: Black Red White, Elektromontaż Poznań, Milk Hydrosan, Reichle & De-Massari, Makrochem. Dwie pierwsze zaprzeczają że działają w Rosji.

Stopień wyżej są firmy „grające na zwłokę”, czyli wstrzymujące inwestycje. Tutaj Yale wymienia takie polskie firmy Cersanit, Polpharma, Gaz-System oraz LOTOS.

Lista wstydu Auchan Leroy protest plakat z protestu
Lista wstydu Auchan Leroy protest plakat z protestu

Tylko świnia kupuje u kumpli Putina – znani w Polsce, którzy pozostali w Rosji

Z dnia na dzień coraz więcej form ogłasza bojkot i zaprzestaje sprzedaży na rynku rosyjski. Jedni robią to ze względu na chęć wsparcia i solidarności z Ukrainą, inni ze względu na opinię publiczną. Są i tacy którzy dbają o opinię własnych konsumentów. Jednak sytuacja nie jest tak oczywista jakby się mogła wydawać. Marki takie jak: Decathlon, Subway, Pirelli, Oriflame, Leroy Merlin, Bosch, Auchan i Asus zdecydowały się na pozostanie na rosyjskim rynku. Niektóre z nich częściowo ograniczyły swoją działalność w tym kraju, ale dalej pozostają na tamtejszym rynku.

Okazuje się, że część firm jest nadal niewrażliwa na zdanie konsumentów i bojkot swoich produktów. Na liście firm, które zostają w Rosji, są dwie polskie marki: Cersanit i Polpharma.

Warto odnotować dwie firmy z Polski, które analitycy Yale przypisali do grupy przedsiębiorstw prowadzących dalej biznes w Rosji. To Canpack – krakowski producent opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego oraz chemicznego oraz Makrochem – sprzedawca wyrobów chemicznych.

Dalsza część listy obejmuje m.in. te firmy, które według analityków Yale „kupują sobie czas”, np. wstrzymując tylko nowe inwestycje czy zatrzymując wydatki reklamowe. W tym segmencie sklasyfikowano takie brandy jak:

W tej części są takie polskie firmy jak Lotos, Polpharma i TZMO.

Baza firm, które nie wycofały się z Rosji. Lista ta jest aktualizowana codziennie przez zespół naukowców z Uniwersytetu Yalehttps://yale.app.box.com/

Dodatkowo cały czas zachęcamy do wycofania i bojkotowania towarów z kodem kreskowym pomiędzy 460 a 469 oraz 481. Są to produkty pochodzące z Rosji i Białorusi. 

Lista wstydu Auchan Leroy protest - mapa sklepów Leroy Merlin i Auchan
Lista wstydu Auchan Leroy protest – mapa sklepów Leroy Merlin i Auchan

Lista wstydu Auchan Leroy protest w 11 miastach Polski 15 manifestacji przed Leroy Merlin i Auchan.

Kilka dni temu grupa niezależnych aktywistów, protestujących pod sklepami Leroy Merlin przeciwko obecności sieci w Rosji. Założono inicjatywę „Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin„. Wspólnie planują kolejne manifestacje – jedna z pierwszych wspólnych odbyła się w minioną sobotę.

 W sobotę grupa aktywistów skupiona wokół „Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin” przeprowadziła protesty w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kobylnicy, Krakowie, Piasecznie, Swarzędzu, Warszawie i Wołominie.

Na niedzielę protesty odbyły się w Katowicach, Piasecznie, Warszawie i we Wrocławiu.   

Protestujący stali przed sklepami z transparentami, a także blokowali wjazdy na parkingi sklepowe przechodząc przez przejścia dla pieszych na drogach wjazdowych.

Z analizy Brand24 wynika, że udział negatywnego buzzu wokół marki Leroy Merlin w okresie od 24 lutego do 27 marca br. wyniósł 91,7 proc. (przy 106,7 mln wyświetleń i 30,5 mln osób). Wartość tego buzzu to – 29,6 mln zł.

10 największych rosyjskich i białoruskich marek w Polsce dlatego pomyśl czy warto wspomagać Putina.

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Żeby wiedzieć więcej czytaj Stalin Putin = Hitler Merkel

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułKwalifikacja wojskowa 2022
Następny artykułUkraińscy uczniowie na Bielanach
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia