Ukraińscy uczniowie na Bielanach

0
43
Na zdjęciu Sylwia Lacek wiceburmistrz dzielnicy Bielany. Ukraińscy uczniowie na Bielanach.
Na zdjęciu Sylwia Lacek wiceburmistrz dzielnicy Bielany.

Ukraińscy uczniowie na Bielanach, a właściwie w bielańskich szkołach są obecni już od kilku tygodni. Jak powiedziała w Radiu Bezpieczna Podróż Sylwia Lacek, zastępczyni burmistrza dzielnicy, kilka tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie na Bielanach. Głównie kobiety i dzieci. A to oznacza, że władze dzielnicy muszą zapewnić właściwą opiekę i możliwość kontynuowania edukacji najmłodszym Ukraińcom. Jeśli chodzi o kształcenie to władze Bielan zaproponowały dwa rozwiązania. W pierwszym ukraińskie dzieci mogą pozostać w ukraińskim systemie kształcenia i korzystać z lekcji zdalnych, organizowanych w ich kraju. W drugim natomiast mogą dołączyć do istniejących już klas albo oddziałów przygotowawczych. A w jaki jeszcze sposób władze samorządowe pomagają małym uchodźcom? O tym usłyszysz w naszym materiale.

Ukraińscy uczniowie na Bielanach – Lokalne społeczności mają głos 12.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10:00 do 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także jak Praga Północ pomaga uchodźcom.