Ukraińscy uczniowie na Bielanach

352

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Sylwia Lacek wiceburmistrz dzielnicy Bielany. Ukraińscy uczniowie na Bielanach.
Na zdjęciu Sylwia Lacek wiceburmistrz dzielnicy Bielany.

Ukraińscy uczniowie na Bielanach, a właściwie w bielańskich szkołach są obecni już od kilku tygodni. Jak powiedziała w Radiu Bezpieczna Podróż Sylwia Lacek, zastępczyni burmistrza dzielnicy, kilka tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie na Bielanach. Głównie kobiety i dzieci. A to oznacza, że władze dzielnicy muszą zapewnić właściwą opiekę i możliwość kontynuowania edukacji najmłodszym Ukraińcom. Jeśli chodzi o kształcenie to władze Bielan zaproponowały dwa rozwiązania. W pierwszym ukraińskie dzieci mogą pozostać w ukraińskim systemie kształcenia i korzystać z lekcji zdalnych, organizowanych w ich kraju. W drugim natomiast mogą dołączyć do istniejących już klas albo oddziałów przygotowawczych. A w jaki jeszcze sposób władze samorządowe pomagają małym uchodźcom? O tym usłyszysz w naszym materiale.

Ukraińscy uczniowie na Bielanach – Lokalne społeczności mają głos 12.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10:00 do 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także jak Praga Północ pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia