Siennica usuwa bariery architektoniczne

106

Jak Siennica usuwa bariery architektoniczne w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy. Nowo otwarty budynek Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. W przyszłości da to możliwość zatrudnienia takich osób. O tym i nie tylko rozmawiamy z wójtem Gminy Siennica panem Stanisławem Duszczykiem.

Siennica usuwa bariery architektoniczne – rozmowa z wójtem Stanisławem Duszczykiem

Siennica – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Siennica. Siedziba gminy Siennica oraz dekanatu siennickiego z parafią św. Stanisława Biskupa Męczennika. Dawniej miasto; uzyskała lokację miejską w 1526 roku, zdegradowana w dniu 28 sierpnia 1870 roku.

Pierwsza wzmianka mówiąca o wsi pochodzi z XV wieku (Szenica), mówi była to własność rycerza Daćboga. Zgodnie z zapisami w 1526 księżna Anna, w dowód uznania dla Stanisława Siennckiego, lokowała miasto Janów (Janowo) na terenie wsi Siennica. Jednak nazwa ta nie przyjęła się, w spisie pochodzącym z 1564 roku miasto wróciło do poprzedniej nazwy.

widok z lotu ptaka zabytkowego kościoła w Siennicy
Siennica usuwa bariery architektoniczne – zabytkowy kościół

 Weekend majowy, warto zobaczyć zabytki i je zwiedzić.

– KOŚCIÓŁ PW. STANISŁAWA BISKUPA MĘCZENNIKA Z 1760 R.

– ZABYTKOWA KAPLICA CMENTARNA

– MOGIŁA ZBIOROWA POLEGŁYCH W 1939 R.

– ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. HIPOLITY I KAZIMIERZA GNOIŃSKICH WYBUDOWANY W LATACH 1923-1926

W przewodniku znajdziesz więcej informacji na temat atrakcji gminy Siennica – LOKALNY ATRAKCYJNY SZLAK

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Siennica dzieci uchodźców w szkole