Wybór nowego trenera Legii Warszawa

403

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Kosta Runjaić
Kto jest na zdjęciu?

Wybór nowego trenera Legii Warszawa. 13 grudnia 2021 roku Aleksandar Vuković obiął stanowisko trenera Legii po tymczasowym trenerze Marku Gołębiewskim. Właściwie od początku było wiadomo, że „Vuko” poprowadzi drużynę tylko do końca sezonu. Na konferencji prasowej po jednym z ostatnich meczów Serb poinformował oficjalnie, że będzie trenerem Legii tylko do końca obecnego sezonu. Od tego momentu zaczęły się spekulacje kto odbuduje zespół po jednym z najgorszych sezonów w ponad 100-letniej historii klubu.

Wybór nowego trenera Legii Warszawa – najpoważniejszy kandydat

Według opinii publicznej najpoważniejszym kandydatem na trenera Legii jest obecny szkoleniowiec Pogoni Szczecin Kosta Runjaić. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca tego sezonu, a klub ze Szczecina poinformował, że nie zostanie przedłużony. Dodatkowym i być może bardzo ważnym argumentem przemawiającym za Runjaiciem jest fakt, że jego zwolennikiem jest właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. Na początku „Miodek” wymarzył sobie trenera Rakowa Częstochowa Marka Papszuna, ale ten przedłużył umowę z klubem spod Jasnej Góry i plan się posypał.

Stadion Legi Warszawa

Wybór nowego trenera Legii Warszawa – inny wybór

Ciekawą alternatywą jest były piłkarz i trener Legii Jacek Magiera. Ostatnio trenował zespół Śląska Wrocław, ale po serii niezadowalających wyników został zwolniony. Obecnie pozostaje bez pracy. Inną opcją jest Michał probierz, były piłkarz i trener wielu polskich klubów m. in. Widzewa Łódź, Cracovii Kraków czy Jagielonii Białystok. W stolicy województwa podlaskiego odnosił on największe sukcesy w historii klubu. Były nimi zdobycie pucharu i superpucharu Polski za pierwszym podejściem, a także wicemistrzostwo za drugim. 8 stycznia 2022 roku rozwiązał kontrakt z Termalicą Nieciecza.

Wybór nowego trenera Legii Warszawa – polscy trenerzy

Równie ciekawym ruchem mógłby być Adam Nawałka, 1 stycznia 2010 r. zaczął trenować Górnik Zabrze, a w latach 2013-2018 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Z drużyną narodową osiągnął historyczny wynik na mistrzostwach Europy w 2016 roku we Francji. Polacy doszli do ćwierćfinału, gdzie nie sprostali Portugalii, mimo, że cały mecz i dogrywka zakończyły się remisem. Podopieczni Adama Nawałki przegrali po serii rzutów karnych.

Wybór nowego trenera Legii Warszawa – polska myśl szkoleniowa

 Kolejnym ciekawym kandydatem mógłby być Henryk Kasperczak. Jako trener swoją przygodę zaczął z klubami francuskimi, największe sukcesy jednak święcił prowadząc reprezentacje z czarnego lądu. Był selekcjonerem kadry wybrzeża kości słoniowej, z którą zajął 3 miejsce w Pucharze Narodów Afryki. 2 lata później w tym samym turnieju z Tunezją zdobył wicemistrzostwo. W latach 2001-2002 z drużyną Mali w PNA był czwarty.  Po zakończeniu pracy z afrykańskimi reprezentacjami Kasperczak w 2002 roku podpisał umowę z Wisłą Kraków, z którą zdobył trzy mistrzostwa Polski, a także doszedł do 1/8 finału Pucharu UEFA, gdzie Wisła odpadła z Lazio Rzym. Od 8 kwietnia 2017 roku pozostaje bez pracy, gdy został zwolniony w swojej drugiej przygodzie z kadrą Tunezji. Zawsze też jest możliwy zagraniczny kandydat, a znając Dariusza Mioduskiego to nie zdziwiłbym się bardzo gdyby na stanowisku został Vuković.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Kazimierzu Deynie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia