44 rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza

468

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

widok z drona na błonia Stadionu
W 44 rocznicę Rozpoczęcia Produkcji Poloneza widok z drona obrobiony przez organizatorów

Czy 44 rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza to ważna data w historii Polskiej motoryzacji. Po Fiacie 125 i 126p to Polonez był kolejnym samochodem który miał zmotoryzować PRL. Oto moja krótka relacja.

3.05.2022 na błoniach Stadionu Narodowego odbyły się 44 urodziny Poloneza. Nie był to typowy warszawski spot, lecz raczej impreza urodzinowa na którą zjechali goście z różnych zakątków Polski. Pogoda dopisywała i pomimo niewielkiego wiatru niebo nad błoniami było niemal bezchmurne przez cały czas trwania tej części. Bez wątpienia przybyło kilkaset Polonezów. Do tego były Fiaty126p w bardzo ładnej ilości, VW Garbus (Mój), Ford Granada i Tarpany, Honkery Syreny oraz inne tym podobne.
Impreza oficjalnie rozpoczęła się o 10.00.

O tej godzinie duża część uczestników była już na miejscu. Jak na każdej tego typu imprezie zwiedzano, oglądano i wymieniano się spostrzeżeniami oraz radami jak żyć z oldtimerem.

widok z drona napisu Polonez 44
widok z drona nieobrobiony z moim VW Garbusem (prawy dolny róg)

Ponieważ czas upływał szybko, organizatorzy zajęli się ustawianiem gigantycznego napisu złożonego głównie z samochodów Polonez i Fiat 126p oraz innych. Przedsięwzięcie nie należało do łatwych (było koordynowane za pomocą drona) i trwało dłuższy czas, ale wszyscy w ładzie i porządku, z należą powagą podeszli do zadania.

Rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza – Romantyczna Plaża

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy w eskorcie policyjnych radiowozów, jak również kierujących ruchem opuścili teren Błoni i udali się Wałem Miedzeszyńskim w kierunku Romantycznej Plaży gdzie miał miejsce Piknik i zakończenie imprezy.

O posiłek zadbał OSP Podpalacz w swoim FOOD Żuku

Rozmowy, opowieści i plany na dalszą część sezonu wypełniały kolejną część obchodów. Podobnie jak na Błoniach oglądano przybyłe pojazdy, zaglądano pod klapy silników by pochwalić się tym co zostało ostatnio zrobione. W tej miłej i bez wątpienia uroczystej atmosferze uczestnicy spędzili czas do wieczora. Powoli Rocznica zbliżała się ku końcowi. Na zakończenie pytanie, czy za rok warunki pozwolą na zorganizowanie 45-ej okrągłej rocznicy Rozpoczęcia Produkcji Poloneza czas pokaże. Z pewnością tego typu imprezy są warte odwiedzenia, może też zachęcą do odkrycia w sobie nowej pasji na lata.

O tym co się wydarzyło opowie nam jeden z organizatorów Artur z WWL Polonez Team, ponieważ to on ma najlepsze informacje.

Artur z WWL Polonez Team

Materiał z YT FSO Polonez – 44 rocznica, PGE Narodowy 3.05.2022

Pamiętajcie to od Was zależy czy będą tu dostępne aktualne informacje!

Kalendarz imprez motoryzacyjnych na cały sezon znajdziesz Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022

Inne ciekawe artykuły Turystyka w PRL-u wspomnienie lataSamochody i przyczepy z NRD

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułTomasz Karolak skazany
Następny artykułFinlandia chce przystąpić do NATO
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia