44 rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza

0
193
widok z drona na błonia Stadionu
W 44 rocznicę Rozpoczęcia Produkcji Poloneza widok z drona obrobiony przez organizatorów

Czy 44 rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza to ważna data w historii Polskiej motoryzacji. Po Fiacie 125 i 126p to Polonez był kolejnym samochodem który miał zmotoryzować PRL. Oto moja krótka relacja.

3.05.2022 na błoniach Stadionu Narodowego odbyły się 44 urodziny Poloneza. Nie był to typowy warszawski spot, lecz raczej impreza urodzinowa na którą zjechali goście z różnych zakątków Polski. Pogoda dopisywała i pomimo niewielkiego wiatru niebo nad błoniami było niemal bezchmurne przez cały czas trwania tej części. Bez wątpienia przybyło kilkaset Polonezów. Do tego były Fiaty126p w bardzo ładnej ilości, VW Garbus (Mój), Ford Granada i Tarpany, Honkery Syreny oraz inne tym podobne.
Impreza oficjalnie rozpoczęła się o 10.00.

O tej godzinie duża część uczestników była już na miejscu. Jak na każdej tego typu imprezie zwiedzano, oglądano i wymieniano się spostrzeżeniami oraz radami jak żyć z oldtimerem.

widok z drona napisu Polonez 44
widok z drona nieobrobiony z moim VW Garbusem (prawy dolny róg)

Ponieważ czas upływał szybko, organizatorzy zajęli się ustawianiem gigantycznego napisu złożonego głównie z samochodów Polonez i Fiat 126p oraz innych. Przedsięwzięcie nie należało do łatwych (było koordynowane za pomocą drona) i trwało dłuższy czas, ale wszyscy w ładzie i porządku, z należą powagą podeszli do zadania.

Rocznica Rozpoczęcia Produkcji Poloneza – Romantyczna Plaża

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy w eskorcie policyjnych radiowozów, jak również kierujących ruchem opuścili teren Błoni i udali się Wałem Miedzeszyńskim w kierunku Romantycznej Plaży gdzie miał miejsce Piknik i zakończenie imprezy.

O posiłek zadbał OSP Podpalacz w swoim FOOD Żuku

Rozmowy, opowieści i plany na dalszą część sezonu wypełniały kolejną część obchodów. Podobnie jak na Błoniach oglądano przybyłe pojazdy, zaglądano pod klapy silników by pochwalić się tym co zostało ostatnio zrobione. W tej miłej i bez wątpienia uroczystej atmosferze uczestnicy spędzili czas do wieczora. Powoli Rocznica zbliżała się ku końcowi. Na zakończenie pytanie, czy za rok warunki pozwolą na zorganizowanie 45-ej okrągłej rocznicy Rozpoczęcia Produkcji Poloneza czas pokaże. Z pewnością tego typu imprezy są warte odwiedzenia, może też zachęcą do odkrycia w sobie nowej pasji na lata.

O tym co się wydarzyło opowie nam jeden z organizatorów Artur z WWL Polonez Team, ponieważ to on ma najlepsze informacje.

Artur z WWL Polonez Team

Materiał z YT FSO Polonez – 44 rocznica, PGE Narodowy 3.05.2022

Pamiętajcie to od Was zależy czy będą tu dostępne aktualne informacje!

Kalendarz imprez motoryzacyjnych na cały sezon znajdziesz Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022

Inne ciekawe artykuły Turystyka w PRL-u wspomnienie lataSamochody i przyczepy z NRD