Seria monet Roberta Lewandowskiego

0
93
Seria monet Roberta Lewandowskiego
Seria monet Roberta Lewandowskiego

Seria monet Roberta Lewandowskiego już niebawem trafi do kolekcjonerów. Kapitan reprezentacji Polski znalazł się na monetach przygotowanych do wydania przez Mennicę Gdańską. Monety będą w dwóch wersjach, a ich ilość będzie ograniczona. W wielu przypadkach pierwsze monety z serii często zyskiwały na wartości, my chcemy zobaczyć jak będzie i tym razem.

Seria monet Roberta Lewandowskiego – piłkarz kompletny

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy świata, a także najwybitniejszym obecnie polskim sportowcem. W swojej karierze jako senior strzelił już ponad 600 goli, a wciąż zdobywa bramki. Dla nas, Polaków najważniejsze gole to oczywiście te, które doprowadziły nas na wielkie turnieje. Lewandowski jest jak wino, czym starszy, tym lepszy, od wielu lat zadziwia nie tylko Polskę, ale i Europę. Już jest określany mianem żywej legendy i zgarnia wiele wyróżnień na świecie.

Seria monet Roberta Lewandowskiego – opis monet

Mennica Gdańska wizerunkiem Roberta Lewandowskiego ozdobi swoją najnowszą kolekcję monet. W przedsprzedaży pojawiły się monety dwuuncjowe, czyli takie ważące 62,2 grama jak i również ważące 1 kilogram. Obie posiadają wstawkę w wydruku 3D i wykonane są ze srebra. Monet dwuuncjowych jest 3000 tysiące, a kilogramowych 200 sztuk. Monety będzie można kupować od drugiej połowy lipca, są one o nominale dolara nowozelandzkiego, ich legalność zapewnia rząd wyspy Niue.

Seria monet Roberta Lewandowskiego – kto pierwszy, ten lepszy

Już w ciągu kilku pierwszych godzin przedsprzedaży sprzedano kilkaset sztuk. Pierwsza moneta symbolizuje talent piłkarza, jak się narodził. Anita Kreft, kierownik operacyjny Mennicy Gdańskiej tłumaczy, że na monecie dwuuncjowej widać Roberta zmieniającego się na przestrzeni lat. Największa z nich przedstawia „Lewego” obecnie. Na monecie kilogramowej widać Lewandowskiego charakterystycznie dla niego cieszącego się ze zwycięstwa. Moneta z podobizną Polaka w wersji dwuuncjowej kosztuje 1799 zł, a w kilogramowej 14999 zł. Jednak cena w każdej chwili może podskoczyć. Na przykład monety z serii o „Wiedźminie” osiągnęły spory sukces i teraz są droższe niż w momencie emisji.

Seria monet Roberta Lewandowskiego – wartość

Inne serie też osiągały sukcesy, takie jak np. Ostatnie życzenie 2, Rusałka, Jowisz, Spartakus, Wielki wybuch, Guan Yu, Asasyni, Cyberpunk czy Mezopotamia. Robert Lewandowski cieszy się podobną popularnością, historyczne numizmaty kupują kolekcjonerzy, jak i nowi klienci. Historia pokazuje, że kruszce są wyjątkowo odporne na inflacje i ciągle zyskują na wartości. Numizmaty są bardziej opłacalne niż na przykład obrazy, głównie z uwagi na większą płynność.

Seria monet Roberta Lewandowskiego – popularność

Są to pierwsze monety z tej serii i cieszą się dużą popularnością. Można spodziewać się, że z tego powodu zostaną szybko wyprzedane. Należy pamiętać, że monety to prawdziwy skarb, ich cena zależy od wartości symbolicznej, urody, stanu zachowania, rzadkości i proweniencji. Wydaje się, że monety z Robertem Lewandowskim będą strzałem w dziesiątkę.

Foto: Wikimedia Commons

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Jacku Zielińskim

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!