Podróżowanie ze zwierzętami – porady

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podróżowanie ze zwierzętami – porady
Większość osób nie wyobraża sobie rozstania z ukochanymi pupilami nawet podczas wakacji.

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Jednym z częstych problemów letnich podróży jest co zrobić z ukochanym pupilem? Okazuje się, że podróżowanie ze zwierzętami jest jak najbardziej możliwe. Przed Wami najważniejsze porady.

Podróżowanie ze zwierzętami – porady – przepisy prawa  

Trzeba przyznać, iż większość właścicieli domowych zwierząt jest do nich tak przywiązana, że nie wyobraża sobie rozstania nawet na czas wakacji. Z drugiej strony nie każdy ma możliwość organizacji opieki nad zwierzęciem. Aby jednak móc cieszyć się wyjazdem z pupilem trzeba posiadać kilka istotnych dokumentów. Przykładowo zarówno psy, jak i koty muszą posiadać paszport dla zwierząt. Jak się okazuje jest on ważny przez całe życie zwierzęcia. Druga niezbędna kwestia to szczepienie przeciwko wściekliźnie, które musi zostać przeprowadzone nie później, niż trzy tygodnie przed podróżą. Szczepionka jest także warunkiem ważności wyżej wspomnianego paszportu. W niektórych krajach obowiązkowe jest posiadanie świadectwa zdrowia. Nie trzeba ich mieć natomiast m.in. w Watykanie, Szwajcarii czy Norwegii. Jeśli chcemy podróżować za granicę, warto sprawdzić przepisy jakie obowiązują w danym kraju. Niekiedy np. dla psa konieczne może być bowiem ubezpieczenie OC. W niektórych przypadkach zwierzaki muszą zostać poddane leczeniu przeciwko tasiemcowi. 

Podróżowanie ze zwierzętami – porady

Podróżowanie ze zwierzętami – porady – różne sytuacje 

Latem nie tylko człowiekowi udzielają się wysokie temperatury. Zwierzaki cierpią tak samo. Pamiętajmy zatem, by zawsze mieć przy sobie wodę. W czasie upałów pod żadnym pozorem nie zostawiamy pupila w zaparkowanym samochodzie. Przed podróżą zwierze nie powinno być zbyt mocno najedzone, by w razie czego nie dały nam się we znaki ich przykre dolegliwości. W razie nagłych sytuacji warto zapakować natomiast ręcznik papierowy i płyn do spryskiwania plam. Zwierzak musi czuć się bezpiecznie w trakcie podróży. W tym celu można pomyśleć o zabezpieczających szelkach lub klatce. Pupil nie powinien wystawiać także głowy za okno, gdyż może to doprowadzić, np. do zapalenia ucha. Na samej trasie można robić przerwy co mniej więcej 2-3 godziny. Ponadto sprawdzą się różne komendy i drobne zabawy, dzięki którym podróż będzie dla niego mniej stresująca. Zwierzaki lubią zostawiać sierść na kanapie. Najlepiej zatem sprawdzą się w tej sytuacji auta ze skórzanymi siedzeniami.

Podróżowanie ze zwierzętami – porady  

Podróżowanie ze zwierzętami – porady – co jeszcze warto wiedzieć? 

W niektórych krajach pewne rasy psów uznawane są za niebezpieczne. Przykładowo po Wenecji nie można spacerować z psami typu Rottweiler i Doberman. Jeśli wybieramy się ze zwierzakiem na kemping, to oprócz dokumentów i oczywistych przyborów nie zapominajmy m.in. o lekach na biegunkę, dodatkowych ręcznikach, kocach czy workach na odchody. Okazuje się, że możliwe jest podróżowanie ze zwierzętami promem. Niektórzy mają bowiem w swojej ofercie specjalne kabiny dla pupili. Jest ich jednak ograniczoną ilość, dlatego warto zarezerwować je nieco wcześniej. Mamy nadzieje, że nasze porady rozjaśniły Wam kwestie podróżowania z ukochanymi zwierzakami. Jak widać przed planowaniem takiej podróży trzeba przede wszystkim sprawdzić zasady w danym kraju. Istotne są też ewentualne dodatkowe opłaty, zwłaszcza jeśli chodzi o pewne różnice występujące, chociażby między psami a kotami.

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Podróż z dzieckiem – planowanie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia