Leki przeciwbólowe – paracetamol

465

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Paracetamol – tylko na ból głowy
Paracetamol jest prawdopodobnie jednym z najsłynniejszych leków przeciwbólowych.

Paracetamol – na jego podstawie powstają prawdopodobnie najsłynniejsze leki przeciwbólowe. Lekarze uważają, że jest jedynym środkiem przeciwbólowym na przykład dla kobiet w ciąży. Czy zatem jest to lek tylko na ból głowy?

Leki przeciwbólowe – paracetamol – związek chemiczny

Paracetamol jest organicznym związkiem. Lek został dopuszczonym do handlu w Polsce w latach 90. Specjaliści wprowadzili go do leczenia w 1956 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest najczęściej jednym z najczęściej stosowanych leków przeciwbólowych na świecie. Działa skutecznie na bóle głowy, migrenę, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów.  Paracetamol jest przeznaczony dla dorosłych i jest jedynym lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym przeznaczony dla dzieci poniżej 3. miesiąca życia.

Paracetamol – tylko na ból głowy

Leki przeciwbólowe – paracetamol – jakie środki?

Substancja jest w składzie wielu leków dostępnych bez recepty. Leki zawierające paracetamol to np. Paracetamol DOZ, Paracetamol BiofarmSolpadeine i Solpadeine Max. Niektóre dodatkowo zawierają kofeinę i kodeinę. Theraflu ExtraGRIP zawiera dodatkowo feniraminę oraz  fenylefrynę. W Theraflu Zatoki możemy znaleźć zawartość fenylefryny. Kolejne to Theraflu TotalGrip, Apap Extra, Apap, czy Apap Noc.

Leki przeciwbólowe – paracetamol – Jakie środki na grypę?

Grypa to choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy. U części chorych mogą występować powikłania i zdarzają się też zgony. Na szczęście i tu mamy sprawdzone leki. Należą do nich: Bioaron System, Sirupus Thymi compositum, Termometr Dr.Check, Sirupus Sulfoguaiacoli, Plantagis syrop, Zestaw Drożny Nosek,  Syrop prawoślazowy Amara, Theraflu, Ibuprom, Pyralgina, Apap.

Paracetamol – tylko na ból głowy

Leki przeciwbólowe – paracetamol – które leki są najczęściej kupowane?

Ibuprom

Bezapelacyjnie jest najlepszymp uśmierzaczem  bólu. Jest skuteczny i szybki.. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Po zastosowaniu doustnym ibuprofen jest szybko wchłaniany.Działanie pojawia się już po godzinie. 

Acard

Acard, to kwas acetylosalicylowy (ASA) – odpowiadający aspirynie Choroba wieńcowa stanowi główną przyczynę zgonów w Polsce,. Należy do  niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Podobnie jak inne NLPZ wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Jest to silny lek, przy którym zalecane są więc jak najmniejsze dawki ASA, które zachowując działanie przeciwpłytkowe, redukują potencjalne działania niepożądane. niestabilną dławicą piersiową, miażdżycą tętnic obwodowych oraz po stentowaniu tętnic i pomostach aortalno-wieńcowych.

APAP

Łatwy do przedawkowania lek. Sprawdza się w bólach różnego pochodzenia: głowy, zębów, mięśni, jak i menstruacyjnych, kostno-stawowych czy nerwobólach. Jego substancją czynną jest paracetamol. APAP może być stosowany przez dzieci od 12 roku życia, a także kobiety w ciąży.

Leki przeciwbólowe – paracetamol – ;eki na inne dolegliwości.

Euthyrox N

Euthyrox N to jest syntetyczny hormon tarczycy. Lek stosowany jest w przypadku braku lub niedoboru naturalnych hormonów (w niedoczynności tarczycy, w niektórych postaciach guzów tarczycy, a także wspomagająco w nadczynności tarczycy, w celu zahamowania nadmiernego powiększenia tarczycy.

Bisocard

Substancją czynną jest bisoprolol, należy do grupy leków zwanych beta-blokerami. Działanie, podobnie jak innych leków z tej grupy, prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca, siły jego skurczu, a także do obniżenia ciśnienia tętniczego. Bisocard jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, a także przewlekłej niewydolności serca.

Okazuje się, że paracetamol zawiera leki przeciwbólowe nie tylko na ból głowy, ale i wiele innych, ważnych dolegliwości. 

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Aspiryna – historia i popularne leki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia