Leki na raka płuc

0
65
Leki na raka płuc
Sprawdzamy, które leki na raka płuc są najbardziej skuteczne.

Artykuł zawiera informację o raku płuc. Jakie mamy leki na raka płuc?

Leki na raka płuc – czym jest rak płuc

W rzeczywistości rak płuc objawia się kaszlem. Jego śmiertelność na kuli ziemskiej to konkretnie około 1,6 milionów. Leczy się go mianowicie chemioterapią i radioterapią. Rak płuc bardzo źle rokuje. Pomijam fakt, że śmiertelność jego jest największa.

Leki na raka płuc

Leki na raka płuc – historia radioterapii 

Radioterapia powstała w końcówce XIX wieku. To konkretnie było ponad 120 lat temu. Odkryto foton, a stosuje się w onkologii od lat. X -ray to promień, który zaczęto także wykorzystywać. Rentgen mamy od nazwiska Niemca, który wymyślił dane wiązki. Istniała ”szkoła Fletchera”, która oczywiście obowiązuje do dzisiaj. Dodatkowo istniała też Petersona, natomiast wyparła ją Fletchera. Radioterapia mianowicie stawała się bardzo doświadczalna. Lata 20. to czas od, którego zaczęto leczyć raka szyjki macicy. W tych czasach Mancheste i Middlesex stały się miejscami, konkretnie skupiającymi się na leczeniu raka.

Leki na raka płuc – historia fizyki kontra biologia

Ochotnik Freund zgodził się na wykorzystanie promieni bez dużej wiedzy, dla leczenia nosogardła u chorego. Chemią zajmowała się w tym obszarze Maria Skłodowska. Nie pozostała tylko i wyłącznie na radioizotopach. W przeciwieństwie do tego co mogłoby się wydawać. Jej działania zauważano w leczeniu w walkach francusko-belgijskich. Opracowano przez nią promieniotwórczości teorię, w tym promieniowanie jonizujące. Odkryła Curie rakotwórczy polon i także rad. W 1923 roku powstał komitet do zwalczania raka. Początkowo były plany, żeby Instytut Radowy ochrzcić, na cześć odkrycia radu. Rad odkryto w 1898, nawet obchodzono rocznicę jeszcze wtedy w Instytucie Radowym. W 1949 roku zorganizowano zjazd po wojnie podczas którego brało udział 200 uczestników.

Leki na raka płuc

Leki na raka płuc – jakie są

Alektynib zalicza się do najważniejszych leków. Zawdzięcza wysoką siłę działania. Służy do kinaz tyrozynowych. Ma wiele efektów ubocznych w swoim działaniu.

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Leki na alergię – co warto wiedzieć?