Leki na alergię – co warto wiedzieć?

379

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na alergię – co warto wiedzieć?
Które leki na alergię są najskuteczniejsze?

Wiosna to czas, który nie sprzyja alergikom. Tym bardziej warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić. Leki na alergie – co warto wiedzieć

Leki na alergie – co warto wiedzieć – substancje czynne

Substancją czynną leków na alergię jest hialuronian sodu. Jest to pochodna kwasu hialuronowego, a także naturalny składniki naszych łez. Hialuronian sodu jest idealnym składnik do nawilżania skóry twarzy i całego ciała oraz włosów. Nie obciąża, w zamian pozwala związać wodę w ich wnętrzu, zapewniając im elastyczność, miękkość i młody wygląd. Natomiast sam kwas hialuronowy jest substancją naturalnie produkowaną przez naszą skórę. Ma spore właściwości higroskopijne. Potrafi przyciągnąć oraz trwale związać cząsteczki wody w tkance. Jego jedna cząstka potrafi przyciągnąć aż 250 cząsteczek wody z otoczenia, wchodzi w reakcję z dwoma białkami takimi jak kolagen i elastyna, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry. Wypełnia on przestrzenie między nimi co tworzy rodzaj mocowania dla tkanki. Z wiekiem jego produkcja wyraźnie maleje, a największe stężenie występuje w skórze niemowląt. Przede wszystkim zmniejsza on skutek szkodliwego działania promieniowania UVA i UVB.

Leki na alergię – co warto wiedzieć?

Leki na alergię – co warto wiedzieć – działanie

Leki na alergię można znaleźć w każdej aptece. Występują w postaci aerozoli do nosa, kropli do oczu, maści, tabletek. Do leków przeciwzapalnych zaliczamy leki z grupy kromolinów, które są jedne z bezpieczniejszych. Ponadto jest nedokromil sodu, kortykosteroidy oraz blokery receptorów leukotrienowych. Popularnymi lekami na alergię są przeciwhistaminowe leki na alergię. Do leków antyhistaminowych zalicza się Chlorferenaminę(lek dla dorosłych i dzieci od 1 roku), Hydroksyzynę. Jest to lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym, od 1 roku życia dla dzieci i dorosłych. Clemastinum stosuje się u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Leki nowszej generacji to z kolei Ceteryzyna (lek dla dorosłych i dzieci od 2 roku życia) Ponadto mamy także Azelastynę (dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia) w formie aerozolu do nosa oraz u dzieci od 4 roku życia jako krople do oczu. 

Leki na alergię – co warto wiedzieć?

Leki na alergię – co warto wiedzieć – środki na astmę

-Vizendo to lek stosowany u astmatyków z działaniem przeciwzapalnym. Lek jest dla osób dorosłych i dzieci od 2. roku życia.

-Drimon to lek stosowany w przypadku astmy, z działaniem przeciwzapalnym. Lek jest dla młodzieży od 15 roku życia i osób dorosłych.

-Astmodil jest lekiem z silną substancją czynną jaką jest  montelukast, będący antagonistą receptora leukotrienowego. Blokując ten receptor, blokuje działanie lipidów związanych z układem immunologicznym biorącymi udział w mechanizmach odpornościowych i procesach zapalnych.. Lek stosowany u dzieci od 6 roku życia do 14.

-Eurespal to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwuczuleniowym.  Zalecane stosowanie w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego. Lek stosowany u dzieci do 2 roku życia.

Leki na alergię – co warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że jest ich wiele. Tym bardziej w razie potrzeby warto zasięgnąć informacji o dostępnych zamiennikach.

Foto: Canva.com

Zobacz także: Astma oskrzelowa – co warto wiedzieć?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia