ONZ Alarmuje: Ukraińscy cywile celem handlarzy ludźmi

346

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ONZ Alarmuje: Ukraińscy cywile celem handlarzy ludźmi
ONZ Alarmuje: Ukraińscy cywile celem handlarzy ludźmi

Ukraińskie kobiety i dzieci są nie tylko celami rosyjskich bomb. Są ofiarami grup handlarzy ludźmi – oświadczył w poniedziałek ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa na temat przypadków przemocy seksualnej i handlu ludźmi.

Dyplomata dodał, że choć Polska w rankingu „Forbesa” znalazła się na pierwszym miejscu pod względem pomocy Ukrainie, wolałby, by wojna się zakończyła, a Polska figurowała w czołówce krajów pomagających w odbudowie kraju.  

Podczas poniedziałkowego posiedzenia wystąpił również m.in. przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, który przytaczał doniesienia wskazujące na to, że rosyjskie wojska stosują gwałty jako broń. Oskarżył też Rosję o używanie dostaw żywności jako broni, blokując ukraińskie porty i doprowadzając do kryzysu na skalę światową. To tchórzliwe i to propaganda, czysta i prosta propaganda – powiedział Michel.

 Kiedy po tych słowach salę opuszczał ambasador Rosji Wasilij Nebenzia, Michel dodał: Panie ambasadorze, może pan wyjść z sali. Może łatwiej jest nie słyszeć prawdy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia