Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży

0
54
Kobieta w ciąży
Kobieta w ciąży

Warto poruszyć temat pod tytułem “Leki na nudności, a co za tym idzie – dolegliwości u kobiet w ciąży“. Nudności i zgaga są częstymi dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi u kobiet w ciąży.

Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży – czym są nudności i zgaga

Nudności są nieprzyjemnymi dolegliwościami, podczas których robi się nam niedobrze. Dodatkowo pojawiają się często wówczas wymioty. W rzeczywistości nudności bywają łagodne, jak i silne. Te drugie polegają na uciążliwych i częstych mdłościach. Przy najsilniejszych nudnościach dochodzi do wymiotów. Według definicji nudności to stan poprzedzający wymioty. Do najczęstszych przyczyn nudności należą zatrucia pokarmowe. Zgaga jest bolesnym uczuciem pieczenie w klatce piersiowej i przełyku, a w przypadkach bardziej bolesnych nawet w gardle. Zgagę wywołuje cofanie się treści zawierającej kwas solny, idącej do przełyku z żołądka. Przełyk nie jest przyzwyczajony do kwasu solnego, dlatego dochodzi do podrażnienia. Zgaga i nudności są w rzeczywistości częstymi dolegliwościami układu pokarmowego, a dokładniej żołądkowo-jelitowymi.

Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży

Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży – które leki stosuje się na nudności i zgagę

Do leków na nudności stosuje się leki między innymi takie jak: Aviomarin, Hydroxizinum VP, Cocculine, Lokomotiv, Lokomarin. Aviomarinu 10 tabletek po 50 mg najtaniej można kupić za 19,48 złotych. Hydroxizinum VP jest dostępny w aptece internetowej: Apteka.pl za darmo. Lek jest dostępny na receptę. W opakowaniu leku Cocculine znajduje się 30 tabletek. Lek najtaniej można nabyć za 14,98 złotych. Cocculine jest stosowany u chorych na chorobę lokomocyjną. Lek jest także dostępny w płynie. Lokomarin jest tani, zawiera 15 tabletek. Najtaniej można go nabyć za 4,25 zł. Do leków na zgagę stosuje się leki między innymi takie jak: Alugastrin, Bioprazol Max, Ranigast Max, Gaviscon, Controloc Control. Alugastrinu 40 tabletek najtaniej można nabyć za 12,58 złotych. Bioprazol Max najtaniej można nabyć za 12,63 złotych. Najtaniej Ranigast Max można kupić za 5,75 złotych. Dostępnych jest 20 tabletek. Gaviscon jest dostępny w płynie i tabletkach. 48 tabletek można kupić od 18,82 złotych.

Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży

Leki na nudności – dolegliwości u kobiet w ciąży – które leki stosuje się u kobiet w ciąży

Ciąża może przyczyniać się do nudności i zgagi. Więc warto poruszyć ten temat. Do leków dla kobiet w ciąży zaliczamy wyżej wspomniany Gaviscon. Ponadto do leków bezpiecznych można zaliczyć: Anaketon, Dary Natury herbatka dla kobiet w ciąży EKO, Dicoflor Elektrolity, Enterosgel, GastroAlg. 10 tabletek Anaketonu kosztuje 8,75 złotych. Tabletki Dary Natury herbatka dla kobiet w ciąży EKO można kupić najtaniej za 8,40 złotych. Mniejsze porcje można kupić za 4,89 złote. Lek Dicoflor Elektrolity najtaniej można kupić za 16.83 złotych. W opakowaniu znajduje się 12 saszetek. Enterosgel kosztuje 31,77 złotych. W tej cenie dostępnych jest 100 gram. GastroAlgu dostępnych jest 10 tabletek za 10,33 złotych. Jak widzimy leki na nudności cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego często bywają potrzebne jako antidotum na dolegliwości u kobiet w ciąży.

Foto: Pexels.com

Może zainteresować cię: Wcześniactwo – przyczyny i zagrożenia – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)