Letnie transfery Legii Warszawa

0
212
Letnie transfery Legii Warszawa
Letnie transfery Legii Warszawa

Letnie transfery Legii Warszawa. Po jednym z najsłabszych sezonów w ponad stuletniej historii klubu „Wojskowi” postanowili się porządnie wzmocnić. Problem polega na tym, że nie ma pieniędzy na nowych piłkarzy dlatego Warszawianie skupiają się na piłkarzach z wolną kartą na ręku. Do tej pory zespół Kostii Runjaicia zasilili Dominik Hładun, Blaz Kramer i ostatnio Robert Pich. Doliczyć do nich można wykupienie Maika Nawrockiego, jak do tej pory była to jedyna transakcja gotówkowa. Jednak znacznie dłuższa jest lista piłkarzy, którzy odeszli, a wśród nich są Artur Boruc, Tomas Pekhart czy Paweł Wszołek.

Letnie transfery Legii Warszawa – Robert Pich

Robert Pich urodził się 12 listopada 1988 roku w słowackiej miejscowości Svidnik. W ostatnich 6 latach piłkarz grał w barwach Śląska Wrocław z dwoma przerwami. Łącznie dla Wrocławian zagrał 253 mecze, w których strzelił 52 bramki i zanotował 38 asyst. Był to transfer bezgotówkowy ponieważ zawodnikowi wygasł kontrakt, który nie został przedłużony. Podpisał on umowę z “Wojskowymi” na 2 lata, o Picha ponoć mocno zabiegał nowy trener Legii Kostia Runjaić. Co ciekawe obaj panowie się dobrze znają z czasów pracy w niemieckim Kaiserslautern. W przeszłości piłkarz występował m. in. w Slavii Praga, Dukli Bańska Bystrzyca czy MKS Zylina. Z ostatnią z wymienionych drużyn zdobył puchar i mistrzostwo Słowacji. Słowak może grać na pozycji ofensywnego pomocnika, a także napastnika, w Legii będzie występował z numerem 11.

Letnie transfery Legii Warszawa – Blaz Kramer

Blaz Kramer urodził się 1 czerwca 1996 roku w Celje na Słowenii. Jego CV nie jest jakoś bardzo okazałe, do sezonu 2016/2017 występował w klubach słoweńskich skąd przeniósł się do II drużyny Wolsburga. Po roku spędzonym w Niemczech Kramer zmienił miejsce pracy na FC Zurich, w którym spędził 3 sezony. Początek w Szwajcarii miał wyśmienity gdyż zdobył z klubem mistrzostwo kraju, jednak w ostatnim sezonie grał mało i zaliczył tylko 4 trafienia. Jest to typ piłkarza, który może stylem gry przypominać odchodzącego z warszawskiego klubu Tomasa Pekarta. Ma 191 cm wzrostu i waży 87 kg, woli grać tyłem niż przodem do bramki i dobrze gra głową. Nie będzie raczej strzelał 20 bramek w sezonie, ale wykonuje konkretne zadania na boisku powierzone mu przez trenera.

v.li.: Blaz Kramer (FC Zürich, 18); Frederik Jäkel (RB Leipzig, 37)

Letnie transfery Legii Warszawa – Dominik Hładun

Dominik Hładun urodził się 17 września 1995 roku w Lubinie. Jest wychowankiem Zagłębia Lubin, poza półrocznym wypożyczeniem do Chojniczanki Chojnice w 2015 roku występował nieprzerwalnie w barwach “Miedziowych”. W zespole Zagłębia w ekstraklasie Hładun rozegrał 109 meczów, a w ostatnim sezonie 23 spotkania. Zawodnik występuje na pozycji bramkarza, ma on dobre warunki fizyczne ponieważ mierzy 190 cm wzrostu.

Letnie transfery Legii Warszawa – Artur Boruc w Legii

Artur Boruc urodził się 20 lutego 1980 roku w Siedlcach. Jest on żywą legendą klubu i wielokrotnym reprezentantem Polski. Pierwszym klubem młodego Artura była Pogoń Siedlce, na trening zaprowadził go brat Robert i tak zaczęła się wielka kariera bramkarza. Z czasem przeszedł on do drużyny juniorów młodszych ekipy z Siedlec, gdzie w sezonie 1995/1996 zadebiutował w pierwszym zespole Pogoni. Mając 16 lat stanął w bramce przeciwko Orlętom Łuków. W 1998 roku Boruc trafił do warszawskiej Legii, która jednocześnie była jego pierwszym poważniejszym klubem. Występował w drugiej drużynie „Wojskowych”, a 8 marca 2002 roku zaliczył debiut w pierwszym zespole przeciwko Pogoni Szczecin. W tym samym r. zdobył z Legią mistrzostwo Polski i puchar ligi, z kolei w 2004 roku strzelił jedyną bramkę wykorzystując rzut karny i pokonując bramkarza Widzewa Łódź.

Letnie transfery Legii Warszawa – Artur Boruc za granicą

W lipcu 2005 roku Boruc został wypożyczony, a niedługo później definitywnie sprzedany do Celticu Glasgow. Szybko stał się podstawowym bramkarzem w drużynie Szkotów, gdzie w swoim pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo. Łącznie w barwach Celticu Boruc zdobył 3 mistrzostwa Szkocji, 1 puchar Szkocji i 2 puchary ligi szkockiej. Po przygodzie w Szkocji Polak w 2010 roku związał się z włoską Fiorentiną spędzając tu 2 lata. We wrześniu 2012 roku „Borubar” jako wolny zawodnik związał się kontraktem z angielskim Southampton, tutaj także spędził 2 sezony. Rozgrywki 2014/2015 Boruc spędził na wypożyczeniu do występującego wtedy w Championship Bournemouth. ostatecznie zagrał tu 6 sezonów. Na końcówkę kariery wrócił do klubu, z którego wypłynął na szerokie wody czyli Legii Warszawa. W 2020 roku w zespole prowadzonym przez Akeksandara Vukovicia był podstawowym golkiperem i zdobył z warszawskim klubem mistrzostwo Polski.

Letnie transfery Legii Warszawa – piłkarze odchodzący

Warto także wspomnieć o zawodnikach, którzy opuszczają warszawski klub. Poza Borucem są to: wracający z wypożyczenia z Unionu Berlin Paweł Wszołek, Szymon Włodarczyk, Benjamin Verbić, Richard Strebinger, Maciej Kikolski, Tomas Pekhart, Mateusz Hołownia i Bartłomiej Ciepiela.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o sztabie szkoleniowym Kostii Runjaicia