Leki na okres menopauzy

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na okres menopauzy
Wiele leków na menopauzę produkowanych jest na bazie naturalnych środków.

Leki na okres menopauzy są oczywiście nieszkodliwe. Dlatego, że są one naturalne. Zachęcam do przeczytania artykułu.

Leki na okres menopauzy – czym jest menopauza?

Menopauza nie należy do chorób. Występuje w okresie przekwitania. Menopauza naprawdę dotyczy wyłącznie kobiet. Dlatego, że wiąże się z zatrzymaniem krwawień miesiączkowym. Oczywiście miesiączka nie występuje u mężczyzn. Nawet pojawiający się problem bywa z reguły naturalnym procesem i nie ma co się nim przejmować. W całym procesie dochodzi do zahamowania wydzielania się progesteronu i estrogenu. Menopauza pojawia się najczęściej między 45. a 55. rokiem życia. Jednak należy uważać, dlatego, że jak to się mówi od reguły są wyjątki. Tak naprawdę może dojść do menopauzy z przyczyn ginekologicznych jak na przykład usunięcia jajników lub macicy, czy też chemioterapii oraz radioterapii. W takich sytuacjach dochodzi do zaburzenia fizjologicznej produkcji hormonów i pojawienia się przedwczesnej menopauzy. O przekwitaniu mówi się, jeśli ostatnia miesiączka pojawiła się 12 miesięcy wcześniej, a po niej krwawienia ustały.

Leki na okres menopauzy

Leki na okres menopauzy – czym jest progesteron oraz estrogen?

Progesteron jest w rzeczywistości hormonem steroidowym. Dawniej nazywano go luteiną. Występowanie tego hormonu związane jest wyłącznie z występowaniem narządów kobiety. Wytwarzany progesteron bywa przez nadnercza, gdzie zostaje metabolizowany. Śmiało progesteron można oczywiście nazwać największym hormonem u kobiety, wydzielanym przez jajniki. Estrogen także jak progesteron to hormon steroidowy. Dodatkowo estrogen również odpowiada za procesy płciowe u kobiet, jednak są jakieś różnice. Estrogeny są odpowiedzialne za libido u kobiet.  Zalicza się do nich estradiol, estron i estriol. Estradiol to największy estrogen, który bywa produkowany przez człowieka. Oczywiście odpowiada za dobre samopoczucie kobiet oraz popęd seksualny. Mężczyźni mogą zetknąć się z ginekomastią, w przypadku jego zbyt dużej ilości, czyli powiększenia klatki piersiowej. Estron jest naprawdę tylko i wyłącznie żeński hormonem płciowym wytwarzanym przez pęcherzyki Graafa. Pęcherzyki Graafa należą do dojrzałych pęcherzyków jajnikowych lub pęcherzyków przedowulacyjnych. Estriol to pochodna estranu.

Leki na okres menopauzy

Leki na okres menopauzy

Jeśli chodzi o menopauzę, to naprawdę często używa się naturalnych środków. Jeśli chodzi o leki na okres menopauzy, to należy podać przede wszystkim zioła. Pomocne są takie zioła jak między innymi: melisa, mięta, lawenda, szyszki chmielu, krwawnik czy rumianek. Krwawnik to przede wszystkim roślina dostępna na we wszystkich miejscach na świecie. Naprawdę bywa rośliną leczniczą o właściwościach przeciwbakteryjnych, żółciotwórczych, przeciwzapalnych, przeciwkrwotocznych, bakteriostatycznych i wiatropędnych. Oczywiście warto pić też herbaty, które nie dość, że mogą pomóc są też smaczne. Tak naprawdę zaliczają się do nich herbatki takie jak: Herbapol – Klimakterfix, Herbapol – szałwia fix, HerbaNordPol żeń- szeń syberyjski i wiele innych. Żeń-szeń bywa pożyteczny nie tylko na menopauzę. Są też leki, które oczywiście nie są tak zdrowe, dlatego przepisywane bywają na receptę, jak na przykład Etroprogesteron, Medrogeston, Medroksyprogesteron, Megestrol, Chlormadinon, Cyproteron, Gestonoron, Demegeston.

Zdjęcia: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na ząbkowanie – dostępne środki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia