Leki na okres menopauzy

0
56
Leki na okres menopauzy
Wiele leków na menopauzę produkowanych jest na bazie naturalnych środków.

Leki na okres menopauzy są oczywiście nieszkodliwe. Dlatego, że są one naturalne. Zachęcam do przeczytania artykułu.

Leki na okres menopauzy – czym jest menopauza?

Menopauza nie należy do chorób. Występuje w okresie przekwitania. Dotyczy menopauza naprawdę wyłącznie kobiet. Dlatego, że tyczy się zatrzymaniem krwawień miesiączkowym. Oczywiście miesiączka nie występuje u mężczyzn. Nawet pojawiający się problem bywa z reguły naturalnym procesem i nie ma co się nim przejmować. W całym procesie dochodzi do zahamowania wydzielania się przez progesteron oraz estrogen. Menopauza pojawia się najczęściej między 45. a 55. rokiem życia. Jednak należy uważać, dlatego, że od reguły są wyjątki jak to się mówi. Tak naprawdę może dojść do menopauzy z przyczyn ginekologicznych jak na przykład usunięcia jajników lub macicy, czy też chemioterapii oraz radioterapii. Naprawdę dochodzi tutaj do zaburzenia fizjologicznej produkcji hormonów i pojawienia się przedwczesnej menopauzy. O przekwitaniu mówi się, jeśli ostatnia miesiączka pojawiła się 12 miesięcy wcześniej, a po niej krwawienia ustały.

Leki na okres menopauzy

Leki na okres menopauzy – czym jest progesteron oraz estrogen?

Progesteron jest w rzeczywistości hormonem steroidowym. Dawniej nazywano go luteiną. Naprawdę należy wyłącznie do narządów kobiety. Wytwarzany progesteron bywa przez nadnercza, gdzie zostaje metabilizowany, ciałko łożyskowate po czasie trwania owulacji i łożysko podczas trwania ciąży. Śmiało progesteron można oczywiście nazwać największym hormonem u kobiety, wydzielanym przez jajniki. Estrogen także jak progesteron to hormon steroidowy. Dodatkowo estrogen również odpowiada za procesy płciowe u kobiet, jednak są jakieś różnice. Estrogeny są odpowiedzialne za chcicę u kobiet.  Zalicza się do nich estradiol, estron i estriol. Estradiol to największy estrogen, który bywa produkowany przez człowieka. Oczywiście odpowiada za dobre samopoczucie kobiet oraz ich libido. Mężczyźni mogą zetknąć się z ginekomastią, w przypadku jego zbyt dużej ilości, czyli powiększenia klatki piersiowej. Estron jest naprawdę tylko i wyłącznie żeński hormonem płciowym wytwarzanym przez pęcherzyki Graafa. Pęcherzyki Graafa należą do dojrzałych pęcherzyków jajnikowych lub pęcherzyków przedowulacyjnych. Estriol to pochodna estranu.

Leki na okres menopauzy

Leki na okres menopauzy

Jeśli chodzi o menopauzę, to naprawdę często używa się naturalnych środków. Jeśli chodzi o leki na okres menopauzy, to należy podać przede wszystkim zioła. Pomocne są nawet takie zioła jak między innymi: melisa, mięta, lawenda, szyszki chmielu, krwawnik czy rumianek. Krwawnik to przede wszystkim roślina dostępna na we wszystkich miejscach na świecie. Naprawdę bywa rośliną leczniczą o właściwościach przeciwbakteryjnych, żółciotwórczych, przeciwzapalnych, przeciwkrwotocznych, bakteriostatycznych i wiatropędnych. Oczywiście warto pić też herbaty, które nie dość, że mogą pomóc są też smaczne. Tak naprawdę zaliczają się do nich herbatki takie jak: Herbapol – Klimakterfix, Herbapol – szałwia fix, HerbaNordPol żeń- szeń syberyjski i wiele innych. Żeń-szeń bywa pożyteczny nie tylko na menopauzę. Są też leki, które oczywiście nie są jz tak zdrowe, dlatego przepisywane bywają na receptę Etroprogesteron, Medrogeston, Medroksyprogesteron, Megestrol, Chlormadinon, Cyproteron, Gestonoron, Demegeston.

Zdjęcia: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na ząbkowanie – dostępne środki