KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT 15–17.07.2022

437
KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT
KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT 15-17 lipca 2022

W dniach 15-17.07.2022 odbędzie się Kiełpiniec Blues Festiwal Moto Zlot – jest to Moto Zlot dla ludzi zakręconych muzyką i motoryzacją. Zapraszamy kultowe samochody, VW T3, PRL Motocykle na teren prywatny. Oferujemy pole namiotowe; woda, prąd, sanitariaty, bar, kuchnia polowa – wszystko jest. TEN FESTIWAL TO JEST MAŁY WOODSTOCK!!! GRAMY MOCNO BLUESA, ROCK, A ROCK N ROLL JEST WŚRÓD NAS. W TYM ROKU OBCHODZIMY 80 urodziny Jimiego Hendrixa, świętujemy DNI HIPISA, mile widziane ubiory w stylu dzieci kwiatów, gdyż będzie sesja zdjęciowa. Bawimy się pod dachem, pogoda nam niestraszna.

Krzysztof Gadomski zwany Borysem nie lubi owijania w bawełnę.

– Kocham bluesa i blues-rocka, bo na nich się wychowałem – mówi krótko.

Kto go zna, wie, że nie jest to gołosłowna deklaracja, bo od 2004 r. zajmuje się organizacją koncertów bluesowych w Otwocku. W 2013 r. tę pasję przeniósł na kupioną przez siebie działkę we wsi
Kiełpiniec (gm. Sterdyń).

– Kiedy zbliżała się moja pięćdziesiątka, kolega powiedział: „Zrobiłeś tyle koncertów dla innych, zrób jakiś dla siebie” – opowiada. – I zrobiłem, z Kasą Chorych. Potem 50. urodziny obchodziła moja żona, więc przygotowałem następny. Ale rok później przyjechał sąsiad i miłośnicy Volkswagena T3. Tak narodziła się myśl, żeby to ciągnąć dalej – dodaje.

I ciągnął, jako zlot miłośników bluesa i oraz ludzi zakręconych motoryzacyjnie, na przykład na punkcie „garbusów”, pojazdów z PRL-u albo wykonanych własnoręcznie.

– Taki mały Woodstock – tłumaczy.”

Tygodnik Siedlecki “Woodstock z Volkswagenami” Bartosz Szumowski 2021-07-13

KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT plakat
KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT plakat

KIEŁPINIEC BLUES FESTIWAL MOTO ZLOT – jakie zespoły zagrają

15 lipca piątek

1/ SOULD MY SOUL

2/ VINTAGE KRZYSZTOF WAŁECKI / VOCALISTA Z ODDZIAŁU ZAMKNIETEGO/

16 lipca  sobota

1/ „ANDREAS BO”  / BERLIN/

2/ GATE OF BLUES

3/ MOTORBROTHERS

4/ HETMAN

5/ INCLUSION

17 lipca niedziela

koncert jam niespodzianki muzyczne

Dla przypomnienia coś z ubiegłego roku Kiełpiniec Blues Festiwal 2021 – Zespół Voda

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022.

Poprzedni artykułLeki na prostatę
Następny artykułMistrzostwa świata 2022 w Katarze
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.