The World Games 2022 USA

385

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

The World Games 2022 - Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone
The World Games 2022 - Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone

The World Games 2022 USA – O tym, że co 4 lata rozgrywane są igrzyska olimpijskie, wie każdy. Choć nie każdy słyszał jednak o innej cyklicznej imprezie sportowej, która podobnie jak igrzyska olimpijskie, odbywa się co 4 lata. Mowa o World Games „Igrzyska Światowe”. Wydarzeniu, na którym fani sportu mogą zapoznać się z mniej popularnymi – lecz nie mniej emocjonującymi – dyscyplinami sportowymi.
World Games to międzynarodowe wydarzenie sportowe. Podobnie jak igrzyska olimpijskie, przyciąga do udziału najlepszych sportowców z całego świata. Różny jest natomiast program zmagań. Na World Games kibice mogą obejrzeć zawodników rywalizujących o tytuł najlepszego w dyscyplinach. Których próżno szukać w programie igrzysk olimpijskich – tzw. dyscyplinach nieolimpijskich.

The World Games 2022 - Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone
The World Games 2022 – Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone

7 Lipca w Birmingham, Alabama, Stany Zjednoczone ruszyła Międzynarodowa impreza. W której w programie znajdują się dyscypliny sportowe, które nie są reprezentowane na igrzyskach olimpijskich. Organizowane są w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Zawody rozgrywane są od 1981 roku.
Zadaniem World Games jest wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu igrzysk olimpijskich. Niektóre z dyscyplin rozgrywanych na World Games są byłymi dyscyplinami olimpijskimi (przeciąganie liny). Albo zostały włączone do programu igrzysk (triathlon, taekwondo, rugby, golf).
10 edycja World Games 2017 odbyła się w Polsce, we Wrocławiu w dniach od 20 do 30 lipca 2017. Do współzawodnictwa stanęło ok. 3,5 tys. sportowców ze 112 krajów świata. Podczas igrzysk zaprezentowanych zostało 31 dyscyplin sportowych. Wśród nich 4 wybrane przez miasto Wrocław: futbol amerykański, kick-boxing, wioślarstwo halowe i żużel.

The World Games 2022 USA – 11 edycja Birmingham

World Games 2022 zaprezentuje nową generację sportów globalnych w Birmingham w dniach 7-17 lipca. W związku z tym, przewidywane 3600 elitarnych sportowców z ponad 100 krajów będzie rywalizować o złoto. W ponad 30 najszybciej rozwijających się dyscyplinach sportowych na świecie.
Na kanałach sportowych Polsatu, aż do 17 lipca, codzienne oglądać można zmagania tysięcy sportowców z całego świata. W tym z Polski, którzy rywalizują w ponad trzydziestu widowiskowych dyscyplinach.
W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu. Dlatego przez cały czas trwania igrzysk sportów nieolimpijskich Telewizja Polsat wyemituje kilkaset godzin transmisji.

The World Games 2022 USA – sukcesy Polaków

Nie tylko organizacja World Games 2017 we Wrocławiu okazała się sukcesem. Reprezentanci naszego kraju zdobyli na nich 30 medali, poszerzając tym samym medalowy dorobek Polski do 53 medali.
Pierwszy w historii medal – srebrny – zdobył Mirosław Daszkiewicz na World Games 1989 w niemieckim Karlsruhe. Nasz reprezentant zajął drugie miejsce w bodybuildingu. Pierwsze złote medale – aż 3 – wpadły na konto Polski 4 lata później. W trakcie World Games w Hadze w konkurencjach gimnastycznych. Choć 10 z 30 medali zgromadzonych w trakcie World Games 2017 we Wrocławiu nasi reprezentanci zdobyli w dyscyplinach pokazowych. Pośród 20 medali zdobytych w dyscyplinach programowych, 5 było złotych, 6 srebrnych, a 9 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wojciech Bógdał (slalom paralotnią). Jędrzej Loska (ju-jitsu 62 kg). Tomasz Szewczak (ju-jitsu 94 kg). Jarosław Olech (trójbój siłowy). Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło (taniec rock’n’roll akrobatyczny).

The World Games 2022 USA – medale Biało-Czerwonych / Birmingham

Za nami już wiele konkurencji i co istotne, znakomite występy reprezentacji Polski! Do tej pory Biało-Czerwoni wywalczyli w rozpoczętych w czwartek zawodach. Aż 11 krążków trzy złote, trzy srebrne oraz pięć brązowych i znajdują się w czołówce klasyfikacji medalowej.

The World Games 2022 Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone - zdobyte medale przez Polaków
The World Games 2022 Igrzyska Światowe w Birmingham, (Alabama), Stany Zjednoczone – zdobyte medale przez Polaków

W związku z tym, trzy najcenniejsze krążki wywalczyli Szymon Kropidłowski w pływaniu. Agata Sitko w trójboju siłowym i sztafeta 4×50 metrów z przeszkodami w składzie:. Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Paula Żukowska, Alicja Tchórz – w ratownictwie wodnym.
Warto zaznaczyć, że 19-letnia Agata Sitko dlatego jest najmłodszą uczestniczką w całych zmaganiach The World Games. A dla Kropidłowskiego to już drugi medal na tej imprezie.
Wcześniej zdobył bowiem srebro. Pięć brązowych medali wywalczyli nasi zawodnicy sumo – Aron Rozum, Magdalena Macios i Monika Skiba. Oraz Alicja Tchórz w ratownictwie wodnym na dystansie 200 m z przeszkodami W męskiej sztafecie 4×25 m z holowaniem manekina. Polacy w składzie: Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Cezary Kępa i Hubert Nakielski wywalczyli brązowe medale.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Szermierka na wózkach inwalidzkich

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia