Wakacje w Trójmieście – Gdynia – część III

382

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gdynia - Dom Żeglarza

Wakacje w Trójmieście zakończymy odwiedzając jedno z najmłodszych miast w Polsce – Gdynię. Nie znajdziemy tu zabytków, lecz przede wszystkim modernistyczną architekturę z lat 30, oraz marinę z imponującymi jachtami. Przed laty Gdynia była niewielką osadą rybacką, a dziś miasto rozrasta się w imponujący sposób. Znajdziemy tu siedzibę wielu nowoczesnych firm i międzynarodowych korporacji.

Gdynia to po pierwsze rozległe nadmorskie tereny spacerowe, piaszczyste plaże, morze, po drugie soczyście zielone lasy, luz i spokój. Nie bez kozery Gdynia została uznana za najszczęśliwsze miasto w Polsce.

Wakacje w Trójmieście – Gdynia – atrakcje


Swoją wycieczkę po Gdyni możemy rozpocząć od spaceru po najbardziej rozpoznawalnym miejscu jakim jest bez wątpienia skwer Kościuszki. Ten wypełniony restauracjami, kafejkami i straganami nadmorski deptak cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Niewątpliwą atrakcją będzie widok cumujących przy nabrzeżu zabytkowych okrętów i statków żeglarskich. Jednym z nich, który koniecznie trzeba zobaczyć jest słynny żaglowiec ” Dar Pomorza”. Jego historia sięga aż ponad 100 lat, przemierzył on pół miliona mil morskich i odbył 102 rejsy szkolne. Zwiedzając pokład można zajrzeć do maszynowni, salonu komendanta i magazynu żagli.
Do ciekawych miejsc w Gdyni należy również Klif Orłowski. Stanowi on stromy brzeg morski zalesionej Kempy Radłowskiej. Jest idealnym miejscem na spacery. Jeśli chcemy podziwiać przepiękną panoramę Gdyni możemy wybrać się na Kamienną Górę. Jest to wzgórze w centrum miasta, na które możemy dotrzeć schodami lub wjechać kolejką linowo- terenową.Wakacje w Trójmieście – Gdynia – gdzie wybrać się z dziećmi ?

Dla najmłodszych Gdynia przygotowała liczne atrakcje. Gdy już dzieciom znudzi się budowanie zamków z piasku i kąpiele morskie, może zaciekawi ich wycieczka do Gdańskiego Akwarium. Mieszka w nim 250 różnych gatunków morskich stworzeń – ryby, płazy, gady, a nawet koralowce. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne dla dzieci, aby mogły lepiej zrozumieć istotę życia podwodnego, jak również świetnie się bawić.
Kolejnym etapem naszej wycieczki może być Centrum Nauki Experyment, gdzie za pomocą nowoczesnej technologii dzieci będą mogły łatwiej zrozumieć skomplikowane zjawiska przyrodnicze, fizyczne, a także chemiczne. Najmłodsi przekonają się tu, że nauka wcale nie musi być nudna.
Miejscem, w którym absolutnie każdy, niezależnie od wieku może wyszaleć się do woli jest Park Trampolin Jumpcity. Dzięki systemowi trampolin, pod okiem doświadczonych instruktorów, najmłodsi mogą ćwiczyć skomplikowaną akrobatykę bez obaw o bezpieczeństwo. W związku z tym będzie to super zabawa, jak również świetny trening.

Wakacje w Trójmieście – Gdynia – koncerty i wydarzeniaCiekawym wydarzeniem dla mieszkańców i turystów będzie Gdynia Sailing Days. Podczas imprezy, która będzie odbywać się w dniach 21-24 lipca 2022r będzie można podziwiać najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery. Wstęp na imprezę jest za darmo.
24 lipca 2022 r o godz. 17.00 i 20.00 odbędzie się Koncert Karuzela GNA, gdzie będzie można usłyszeć zupełnie nowe aranżacje największych polskich przebojów takich jak : „Biała Armia”, „Zacznij od Bacha”, czy „Nie pytaj o Polskę”. Ceny biletów od 79 zł do 160 zł.
Na miłośników Jazzu czeka prawdziwa uczta. W dniach 25 – 31 lipiec 2022 r odbędzie się osiemnasta edycja Ladies’ Jazz Festival, na którym wystąpią największe gwiazdy muzyki jazzowej i finalistki konkursu Grand Prix. Ceny biletów od 80 zł do 160 zł.

Więcej koncertów i wydarzeń, na które zaprasza miasto Gdynia możesz znaleźć pod adresem: https://www.gdynia.pl/kalendarz#page=1

Przeczytaj także Wakacje w Trójmieście – Sopot – część II

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia