Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wawrzyszew

405

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

grób powstańczy na wawrzyszewie

Dbanie o miejsca pamięci Powstania Warszawskiego to nie tylko Cmentarz na Powązkach, chcemy przybliżyć jedno z miejsc którymi opiekują się mieszkańcy. Bardzo ważne jest to że przy sprzątaniu grobów Powstańców spotkaliśmy młodzież, na Cmentarzu Wawrzyszewskim odbyła się kolejna akcja sprzątania przed rocznicą 1-go sierpnia. tu znajdziesz program obchodów!!

kwatera poległych żołnierzy zgrupowania Żywiciel

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wawrzyszew

VII Społeczna Akcja Sprzątania Grobów Żołnierzy AK Zgrupowania „Żywiciel” odbyła się w piątek i sobotę przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły poniżej na plakacie. Dzięki wsparciu podmiotów instytucjonalnych i komercyjnych organizatorzy zapewnili narzędzia i środki do porządkowania. Bardzo dziękujemy władzom samorządowym oraz w szczególności Pani Ewie Tomaszewskiej, Posłowi Jarosławowi Krajewskiemu oraz Panu Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu za pomoc w organizacji zdarzenia. Jak widzicie akcję wspierają bardzo różne podmioty, to bardzo ważne.

Cieszy nas to że w akcji biorą udział uczniowie pobliskich szkół, poniżej zachęcam do zapoznania się z wywiadami z uczestnikami akcji. Jakie są motywacje młodych ludzi? Co i kto ich inspiruje i w jaki sposób czerpią wiedzę o Powstaniu? Zaskakujące jest choć pewnie nie powinno że młodzi wiedzę czerpią z facebooka i generalnie z internetu. Niestety na niektórych profilach są zakłamania i półprawdy, nie chcę wymieniać źródeł bo to pewnie wywołałoby konflikt. Niemniej jednak przez ostatnie lata narracja bywa kuriozalna i okazuje się że okupantami i oprawcami nie byli Niemcy tylko jacyś bliżej nieokreśleni Naziści. W kontekście oskarżeń płynących z ust niektórych europosłów pod adresem Polski z różnych okazji oskarżających nas o nazizm budzi odrazę.

plakat zapraszający do akcji sprzątania grobów Powstańców

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – kto był okupantem?

Z okazji tej smutnej rocznicy pamiętajmy że to Niemcy mordowali, gwałcili, palili i niszczyli wszystko co polskie w najokrutniejszy zwierzęcy sposób. To oni zamordowali 6 mln obywateli II RP a my jedyne czego oczekujemy to zwykłej prawdy i przyzwoitości. Wiemy że reparacji nie będzie ale że na zwykłą przyzwoitość ich nie stać? No cóż, poniżej wypowiedzi naszych rozmówców, serdecznie zapraszam do wysłuchania.

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wywiad z Ewą Tomaszewską

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wywiad z Tomaszem Michałowskim

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wywiad z Martą Kozikowską

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – Wywiad z Julianem Węglewskim

Miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego – uczennice ze Szkoły Podstawowej nr. 209 im Hanki Ordonówny

miejsce rozdawania akcesoriów i chemii do sprzątania grobów
miejsce rozdawania akcesoriów i chemii do sprzątania grobów
miotły, szczotki, grabie do sprzątania kwater
miotły, szczotki, grabie do sprzątania kwater
książka o historii Bielan
książka o historii Bielan
znicze powstańcze
znicze powstańcze

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia