Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość

444

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość 01
Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość 01

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość. Po jednym z najgorszych sezonów w historii Legii Warszawa nastąpiło jak praktycznie co roku za prezesury Dariusza Mioduskiego przetasowanie. Zmiany zaszły w składzie pierwszej drużyny, ale też w sztabie szkoleniowym i ogólnie w klubie, a nawet w rezerwach Legii. Czas na moje pierwsze podsumowania i perspektywy na przyszłość.

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość – zmiany

Najważniejszą zmianą w klubie była ta na stanowisku dyrektora sportowego. Radosława Kucharskiego, który odpowiadał za niemal wszystkie najważniejsze rzeczy zmienił dyrektor akademii, a w przeszłości trener i zawodnik Legii Jacek Zieliński. Z pierwszego zespołu odeszło wielu zawodników, ale w większości nie odgrywali oni pierwszoplanowych ról, chyba najważniejszą postacią był Mateusz Wieteska. Do klubu przyszli m. in. Paweł Wszołem, który w rundzie wiosennej zeszłego sezonu był tylko wypożyczony i ostatnio Rafał Augustyniak. Zmiany zaszły także w rezerwach „Wojskowych” grających w III lidze, których trenerem został Piotr Jacek.

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość – obecny sezon

Sezon Legia rozpoczęła całkiem nieźle, od 2 zwycięstw, 1 remisu i porażki. Już sam początek jak i gra zespołu zwiastują, że obecne rozgrywki nie będą tak tragiczne jak poprzednie, na puchary może to wystarczy, ale na zdobycie mistrzostwa Polski już nie. Obecny skład jest po prostu za słaby choć jest kilku zawodników, których każdy polski klub chciałby mieć u siebie. Są to Wszołek, Jędrzejczyk, Josue czy Kapustka, jednak wszystko to jest za mało, przed trenerem Kostią Runjaiciem dużo pracy choć małe efekty już są widoczne. „Wojskowi” z 4 meczów obecnego sezonu 2 zakończyli z czystym kontem.

  • Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość – kibice

W przeciwieństwie do klubu fani drużyny z ulicy Łazienkowskiej od lat utrzymują równy, wysoki poziom. Prezentują świetny doping, a także efektowne oprawy czasem odbijające się echem na całym świecie. W ostatnim czasie nawet wywieszają transparenty zachęcające do przyjścia na mecz w różnych częściach Warszawy, a także poza nią. Spowodowane jest to nie najlepszą frekwencją, a przyczyną takiego stanu rzeczy są m. in. beznadziejne wyniki osiągane w ostatnim czasie i wysokie ceny biletów. W przeciwieństwie do piłkarzy i pracowników klubu nie dostają oni za to żadnych pieniędzy. Na najbliższy wyjazdowy mecz do Łodzi z Widzewem również wybiera się liczna grupa kibiców, a także fanów niepełnosprawnych.

Perspektywy Legii Warszawa na przyszłość

W niedawnym wywiadzie dla przeglądu sportowego Miroslaw Radović twierdził, że 70-80 procent składu nie pasuje do obecnej drużyny Legii. Uczestniczył on w niedoszłym transferze Aleksandara Radovanovicia i jednocześnie ubolewał, że ostatecznie do niego nie doszło. Wydaje się jednak, że Legia Warszawa w końcu powoli wychodzi na prostą, Jacek Zieliński dobrze współpracuje z Runjaiciem i racjonalnie budują drużynę. Jak wiadomo jednak kondycja finansowa klubu jest zła na co zebrało się wiele czynników. Zaczynając od braku awansów w ostatnich latach do grup europejskich pucharów, kończąc na bezsensownych transferach. Podsumowując, droga „Wojskowych” na szczyt będzie długa i wyboista. Wiele wskazuje, że „tłuste” lata dobiegły końca na razie choć tak naprawdę one się skończyły w momencie samodzielnych rządów Mioduskiego.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o atrakcjach i zabytkach Tarnowa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia