Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw 02.10.2022 Pałac Zegrzyński

0
203
Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw 02.10.2022 Pałac Zegrzyński
Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw 02.10.2022 Pałac Zegrzyński

Rusza nowa impreza w kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych w tym roku, będzie to Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw 02.10.2022. Miejscem w którym odbędzie się ta impreza będzie Pałac Zegrzyński położony nad brzegiem jeziora Zegrzyńskiego.

Muszę tu dodać że nie jest to debiut Pałacu Zegrzyńskiego w kalendarzu imprez motoryzacyjnych , gdyż w tym roku pod koniec lipca gościł już Zlot Classic Cars Legionowo, z którego relację można znaleźć na naszej stronie.

Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw - Zlot Classic Cars Legionowo również gościł na terenie Pałacu Zegrzyńskiego
Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw – Zlot Classic Cars Legionowo również gościł na terenie Pałacu Zegrzyńskiego

2 października będzie debiutem naszej śniadaniowo-youngtimerowej współpracy. Postanowiliśmy iż razem pożegnamy ten jakże udany sezon 2022.
Wydarzenie odbędzie się jesienią i mam nadzieję że będzie to złota polska jesień i jej uroki dodatkowo podkreślą urok miejsca i pięknych samochodów. Organizator obiecuje że zrobi wszystko by było niezwykle kolorowo, ciekawie i … po naszemu – czyli elegancja z nutą szaleństwa. Albo może szaleństwo z odrobiną elegancji? Po prostu – wszystko co najlepsze z Cyklicznych Spotkań Klasycznej Motoryzacji Youngtimer Warsaw i Śniadania & Gabloty. Będziemy regularnie informować Was w mediach społecznościowych na temat planu wydarzenia oraz zasad uczestnictwa. Widzimy się 2 października w Pałacu Zegrzyńskim!

Garść nowych informacji od organizatora:

1. Jak sama nazwa wskazuje jest to edycja klasyczna więc skupiamy się na autach starszych (old i youngtimery). Na potrzebę tego eventu przyjęliśmy umowną granicę premiery danego modelu do 1994 roku włącznie. W drodze wyjątku jesteśmy w stanie nieco nagiąć te wytyczne dla aut rzadszych, w topowych wersjach produkcyjnych, utrzymanych w idealnym stanie technicznym i wizualnym. Decyzja o wjeździe będzie podejmowana na miejscu przez przedstawicieli YW i ŚnG zgodnie z powyższymi wytycznymi i bardzo prosimy o jej zrozumienie i uszanowanie.

2.Brama główna zostanie otwarta o 8.30, od tego momentu możecie pojawiać się na terenie wydarzenia, jednakże zaznaczamy, że do godziny 10.00 będą mogły trwać jeszcze prace organizacyjne. 2 pazdziernika 2022, między 10.00 a 14.00, a śniadanie będzie wydawane w godzinach 10:00-13:00

3.Wejście na wydarzenie jest darmowe, każdy z uczestników ma możliwość wykupienia opaski śniadaniowej, umożliwiającej skorzystanie z szwedzkiego stołu. Pałac Zegrzyński przygotowuje na tę okazję szwedzki stół. Koszt zakupu opaski śniadaniowej – 50 PLN. Można płacić kartą.

Kronika filmowa w której głównym bohaterem jest Youngtimer warsaw 2022 – Spotkania Miłośników Klasycznej Motoryzacji

Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw - Pałac1
Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw – Pałac1

Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw – Zegrze – Pałac, Twierdza, Jezioro

Pałac Zegrzyński to XIX wieczny neorenesansowy budynek który wzniósł właściciel Zegrza – hrabia Stanisław Krasiński. Historia Pałacu sięga 1847 roku. Wówczas to nowi właściciele Zegrza, ród magnacki Krasińskich, założyli folwark oraz wybudowali pałacyk w otoczeniu pięknego parku. Do dziś miejsce to otacza siedemnastohektarowy park, który dopełnia niezwykłości tego miejsca.

Twierdza Zegrze – wzniesiona w latach 1892-95 rosyjska twierdza, broniąca przeprawy przez Narew na północ od Warszawy. Umocnienia powstały na wysokim, północnym brzegu Narwi składały się z dwóch fortów połączonych wałem – tzw. Umocnienia Dużego i Umocnienia Małego. Forty, zmodernizowane w latach 1902-1907, były jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej nowatorskich umocnień, wzniesionych przez inżynierów rosyjskich. Podczas budowy zastosowano wiele rozwiązań typowych dla fortyfikacji górskiej. Na potrzeby twierdzy powstały zespoły koszarowe w Zegrzu i w Zagrobach oraz siedem magazynów amunicji.

Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw - Zegrze
Śniadanie & Gablota Classic x Youngtimer Warsaw – Zegrze

Jezioro Zegrzyńskie (pot. Zalew Zegrzyński, Zbiornik Dębe) – zbiornik retencyjny na Narwi, utworzony w 1963, położony w Kotlinie Warszawskiej, w powiecie legionowskim.

Zbiornik wybudowano jako najniżej położony element kaskady zbiorników na Bugu, które miały umożliwić żeglugę. Ostatecznie z budowy pozostałych zbiorników zrezygnowano, a jezioro wykorzystywane jest przede wszystkim do celów rekreacyjnych oraz jako rezerwuar wody pitnej dla aglomeracji warszawskiej. Jego zapora odgrywa również niedużą rolę energetyczną. (wikipedia)

Na wypadek gdyby zaistniał problem jak trafić na miejsce akcji – Hotel Pałac Zegrzyński ulica prof. Janusza Groszkowskiego 3, Zegrze

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.