211

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa 01

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa. Wczoraj (18 października) w ciągu ostatnich 5 dni odbył się drugi mecz pomiędzy Wisłą Płock, a Legią Warszawa. Tym razem stawką był awans do 1/8 finału pucharu Polski. Ekipa z łazienkowskiej zrewanżowała się Płocczanom za ligową porażkę sprzed paru dni wygrywając 0-3. Bramki dla „Wojskowych” strzelili Ernest Muci, Josue i Blaz Kramer. Wynik mógłby wskazywać na zdecydowaną dominację legionistów, ale wbrew pozorom, moim zdaniem, miał on dość podobny przebieg co spotkanie z piątku.

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa – przebieg meczu

Przez większość spotkania dominowała drużyna z Warszawy, a w zasadzie do strzelenia drugiej bramki. Następnie u podopiecznych Kosty Runjaicia coś pękło, a jak przypuszczam, wszystko odbyło się w głowach piłkarzy warszawskiej drużyny. Po prostu po zdobyciu drugiego gola automatycznie się cofnęli na własną połowę broniąc wyniku. Trzecia bramka Kramera w doliczonym czasie do drugiej połowy to już efekt odkrycia się rywali i kontry. Wracając do początku akapitu, mecz był dość podobny co ostatni, tyle że Legia wykorzystała swoje sytuacje, a Wisłą nie. Np, w piątkowym spotkaniu przy stanie 1:1 Kramer miał stuprocentową sytuację strzelając prosto w bramkarza rywali. Bezpośrednio po tej akcji Wisła wyszła na prowadzenie. którego nie oddała już do końca, a znając taktykę Runjaicia to legioniści wygraliby gdyby Kramer trafił na 2:1. Wspomniałem o tym bo tu warszawska Legia wykorzystała swoje sytuacje, a tam nie i tyle.

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa – opinia Runjaicia i Kapustki

Trener Legii Kosta Runjaić był zadowolony z poczynań swoich podopiecznych, ale szczególnie pochwalił jednego piłkarza. Według Runjaicia bardzo dobre spotkanie rozegrał Bartosz Kapustka. „Kapi” z kolei dodał, że dobre spotkanie zagrał nie tylko on, ale i cała drużyna Legii. Żeby nie było tak pięknie to dodam, że po drugiej żółtej kartce w obecnej edycji pucharu Polski dostali Jędrzejczyk i Ribeiro. Eliminują one tych piłkarzy z meczu w 1/8 finału ponieważ w pucharze Polski pauza następuje po 2 upomnieniach.

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa – ozdoba meczu

Ozdobą meczu w Płocku był gol Ernesta Muciego z 28 minuty. Uderzył on zza pola karnego bezpośrednio przed strzałem mijając zwodem jednego z rywali. Od samego początku Muci nie jest ustawiany jako napastnik, ale może to byłaby ciekawa alternatywa za Carlitosa dla Kosty Runjaicia? Co prawda Carlitos miał w tym meczu asystę podając do Blaza Kramera, który zdobył bramkę. W pierwszej kolejności jednak to nie asyst tylko bramek oczekuje się od napastnika, a tych ostatnio nie ma.

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa – pozostałe mecze

12 października rozpoczęła się 1/16 finału pucharu Polski i już na samym początku mieliśmy dużą niespodziankę. Lechia, ale ta z Zielonej Góry pokonała 3:1 u siebie Jagiellonię Białystok. Wczoraj (18 października) poza meczem w Płocku odbyło się także 5 innych meczy tej fazy pucharu Polski. Raków Częstochowa zasłużenie choć szczęśliwie wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:1 po golu w doliczonym czasie drugiej połowy. W kolejnym spotkaniu tego dnia Górnik Łęczna skromnie bo 1:0 pokonał u siebie Koronę Kielce. Wczoraj także zaprzyjaźniona z Legią Olimpia Elbląg uległa 2:0 w Kaliszu miejscowemu KKS-owi. W Mielcu kibice musieli czekać aż do dogrywki by zobaczyć bramki bo po 90 minutach Stal remisowała z Piastem 0:0. W dogrywce zobaczyli aż 3 bramki, ale dla Piasta.

Podobny przebieg do meczu w Mielcu miał ten w Bielsku Białej gdzie Rekord Bielsko Biała remisował 3:3 z Pogonią Szczecin po 90 minutach jak i dogrywce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w nich lepsi byli gracze ze Szczecina, którzy ostatecznie wygrali za 12 podejściem do karnego.

Mecz Wisła Płock – Legia Warszawa – mecze do rozegrania

W 1/16 finału pucharu Polski do rozegrania pozostało 5 meczy, oto one: 19 października – Resovia Rzeszów – Cracovia Kraków, Śląsk Wrocław – Lech Poznań, Motor Lublin – Zagłębie Lubin. Radunia Stężyca – Lechia Gdańsk. 20 października – GKS Katowice – Górnik Zabrze, Zawisza Bydgoszcz – Radomiak Radom i Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o podsumowaniu 13 kolejki Ekstraklasy