Kulinarna nawigacja – Trening Narodowej Reprezentacji Kucharzy

378

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trening Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy
Trening Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy

W najnowszej Kulinarnej Nawigacji Jarek Uściński opowie nam jak wygląda trening naszej Narodowej Reprezentacji Kucharzy. Jest to już drugi odcinek poświęcony naszej reprezentacji, ponieważ jako Radio Bezpieczna Podróż chcemy promować poczynania naszych kucharzy trenujących do Pucharu Świata.

O czym jest mowa w audycji?

Redakcja Radia Bezpieczna Podróż znowu była na treningu naszej Narodowej Reprezentacji Kucharzy. Na miejscu byli obecni również inni goście. Choć goście mogą degustować potraw przygotowanych przez najlepszych kucharzy w kraju to nie mogą publikować nigdzie zdjęć dań, które jedli. Jest to zabezpieczenie przed tym, aby inne reprezentacje nie podpatrzyły jakiego rodzaju zdobienia będą wieńczyły konkursowe dania. Jest to o tyle ważne, ponieważ jurorzy oceniają nie tylko smak, ale i formę serwowanej potrawy.

Oczywiście na zawodach brane pod uwagę są też inne kryteria. Chociażby finalna kwota jednej porcji dania, która nie może przekroczyć ustalonego przez jury limitu kwotowego przypadającego na jeden talerzyk. Dodatkowo muszą postępować według zasad zero waste i nie marnować produktów. Kolejnym kryterium branym pod uwagę jest zgranie zespołu oraz komunikacja pomiędzy poszczególnymi członkami teamu. Każdy kucharz pełni w drużynie ważną rolę, dlatego każdy z nich musi dokładnie wiedzieć, co i kiedy musi zrobić. Co ciekawe bardzo istotną rolę pelni osoba pracująca na zmywaku, która oprócz tego, że dba o czystość to pełni również rolę pomocy kuchennej. W związku z czym jest to kluczowa postać, choć bywa niedoceniana.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej ciekawostek na temat Narodowej Reprezentacji Kucharzy to przesłuchajcie całej najnowszej audycji Kulinarnej Nawigacji. W dzisiejszym odcinku gościnnie pojawił się Marcin Pietraszek.

Trening Narodowej Reprezentacji Kucharzy, Kulinarna nawigacja, cz. 1

Kulinarna nawigacja, cz. 2

Kulinarna nawigacja, cz. 3

Kulinarna nawigacja, cz. 4

Kulinarna nawigacja, cz. 5

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia