Skrót rozmowy z prezesem Pogoni

0
46
Skrót rozmowy z prezesem Pogoni
Skrót rozmowy z prezesem Pogoni

Skrót rozmowy z prezesem Pogoni. Gościem drugiego odcinka “Prześwietlenia” był prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. Opowiada on m. in. o kulisach rozstania się z Kostią Runjaiciem, zatrudnieniu Jensa Gustafssona i jego podejściu do pracy. Działacz szczecińskiego klubu mówi o planach zespołu na przyszłość i wiele innych, a oto skrót jego rozmowy:

Skrót rozmowy z prezesem Pogoni

Według Jarosława Mroczka wbrew pozorom wcale nie było tak, że odejście z klubu Kosty Runjaicia było zaskoczeniem. On i jego współpracownicy już od jakiegoś czasu podejrzewali, że Niemiec może odejść z ich klubu, ale sam Runjaić wprost tego nie zakomunikował. Wiadomo jedynie było, że jeśli już były trener “Portowców” odejdzie to tylko do Legii. Mroczek naciskał by on to ogłosił oficjalnie, finalnie w marcu tego roku stało się jasne, że Kosta Runjaić od nowego sezonu nie będzie już prowadził szczecińskiego zespołu.

Skrót rozmowy z prezesem Pogoni – powody odejścia Kosty Runjaicia

Zdaniem Mroczka nastąpiło po prostu zmęczenie materiału, Niemiec czegoś oczekiwał od władz Pogoni, a oni nie mogli mu tego dać. A także odwrotnie, Pogoń wymagała pewnych rzeczy od Runjaicia, a on nie za bardzo chciał ich słuchać. Chodziło o naprawdę drobne rzeczy, ale wszystko odbywało się w kulturalnej atmosferze, między obiema stronami nie było żadnego konfliktu. Według prezesa Pogoni spore znaczenie miała też wizja przyszłości klubu. Runjaić chciał odnosić sukcesy z drużyną, zdobywać trofea, spełniać oczekiwania kibiców i dla władz Pogoni było to zrozumiałe. Jest jednak też druga strona medalu, kierownictwo klubu musi także myśleć o przyszłości zespołu. Co będzie za 5, 10, 20, 50 lat gdy ich tu już nie będzie czyli m. in. o wprowadzaniu młodzieży.

Skrót rozmowy z prezesem Pogoni – o Jensie Gustafssonie

Dla Jensa Gustafssona decyzja o zmianie otoczenia była bardzo ważna ponieważ nie znał naszego kraju, nie wiedział czego tu się spodziewać. Praktycznie całą swoją trenerską karierę Szwed przepracował w ojczyźnie, z krótkim epizodem w Hajduku Split. Gustafssonowi pasowało, że władze Pogoni chcą stawiać na młodych piłkarzy, Szwed pracował z młodzieżą w IFK Norkoping. Nowy trener “Portowców” ma do młodych zawodników dobre podejście, rozumie się z nimi co wynika po części z jego wykształcenia. Jens Gustafsson jest po psychologii, gdy prowadzi treningi potrafi krzyknąć na młodych, ochrzanić jak trzeba, jest bardzo jednoznaczny. Jednak po zajęciach spokojnie tłumaczy piłkarzowi co źle robi, poza boiskiem to zupełnie inny człowiek, spokojny, opanowany.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa