Mistrzostwa świata w piłce ręcznej

284

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Dzisiaj (11 stycznia) meczem z reprezentacją Francji nasi szczypiorniści rozpoczynają długo wyczekiwane mistrzostwa świata odbywające się w Polsce i Szwecji. Pozostałymi przeciwnikami w grupie B Polaków będą Słowenia i Arabia Saudyjska, mecze te odbędą się kolejno 14 i 16 stycznia. Decyzja o przyznaniu naszemu krajowi czempionatu zapadła dokładnie 6 listopada 2015 roku. Wtedy jednak w naszym kraju ludzie interesujący się tą dyscypliną sportu zdecydowanie większą wagę przykładali do mistrzostw świata w Katarze. Mundial organizowany przez kraj niewiele liczniejszy od Warszawy zakończył się dla nas dużym sukcesem jakim był brązowy medal. Tym większe apetyty były w 2016 r. gdzie mistrzostwa Europy zawitały do… Polski. Organizację tamtego Euro trzeba uznać za sukces gdzie kibice m. in. wypełniali hale po brzegi na prawie każdym spotkaniu. Wynik jednak nie był zadowalający jakim była 8 lokata.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej – cel

Celem minimum w rozpoczynającej się dziś imprezie jest co najmniej dojście do ćwierćfinału. Taki rezultat zagwarantuje nam udział w jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich odbywających się w Paryżu. Jest to niełatwe zadanie do wykonania dla podopiecznych Patryka Rombla ponieważ muszą oni wyprzedzić w drugiej rudzie Hiszpanię lub Francję. Na pewno jednak jest to plan do zrealizowania, a nasi szczypiorniści już nie raz odnosili zaskakujące rezultaty. Na pewno wszystkim w Polsce marzyłby się złoty medal, którego bronić będą zwycięzcy dwóch ostatnich wielkich turniejów Duńczycy. Patrząc jednak trzeźwo na obecną sytuacje walkę o najwyższe laury trzeba odłożyć na kolejne lata. Ostatnie trzy wielkie imprezy Polacy kończyli na 21, 13 i 12 miejscu co nie napawa optymizmem, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej – miasta gospodarze

Miastami gospodarzami w Polsce będą Katowice, Kraków, Gdańsk, a także Płock gdzie odbędzie się walka o Puchar Prezydenta IHF. W Szwecji zaś najlepsze reprezentacje globu gościć będą Goeteborg, Joenkoeping, Kristianstad, Malmoe i Sztokholm. W stolicy Szwecji rozegrany zostanie finał mistrzostw świata. To już kolejna wielka impreza sportowa rozgrywana w Polsce w XXI wieku. W ostatnich latach w naszym kraju mogliśmy się emocjonować m. in. mistrzostwami świata w siatkówce w 2014 r. i mistrzostwami Europy w piłce ręcznej w 2016 r. Numerem jeden w całej historii Polski są jednak mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku organizowane przez Polskę i Ukrainę. W odróżnieniu do większości imprez sportowych w naszym kraju miały one, mają i będą miały ogromny wpływ na m. in. na wybudowane setki kilometrów dróg, wybudowane hotele i oczywiście stadiony piłkarskie, wszystko to powstało z myślą o Euro.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej – faworyci

Faworytami bukmacherów do wygrania rozpoczynających się dziś mistrzostw świata są reprezentacje Danii , Hiszpanii i Francji. Duńczycy zwyciężali w dwóch ostatnich mundialach natomiast Hiszpania to obecni brązowi medaliści, a „Trójkolorowi” w 2021r. zajęli miejsce tuż za podium. „Czarnym koniem mistrzostw świata może zostać jeden z gospodarzy Szwecja. Kraj ten to bardzo ciekawy przypadek bo w swojej historii Szwecja aż 4 razy była złotym medalistą mistrzostw świata. Jednak triumfy odnoszone na mundialach przez Szwedów miały miejsce stosunkowo dawno bo w latach 50.(2 razy) i w latach 90. XX w. (także 2 razy). Z kolei mistrzem Europy Szwecja była 5 razy, cztery z tych zwycięstw miały miejsce jakiś czas temu bo w latach 90. XX wieku i na początku XXI w. Ostatnie zwycięstwo starego kontynentu miało jednak miejsce w minionym roku co czyni Szwedów delikatnym kandydatem do medalu

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o rozmowie z Janem De Zeeuw

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia