Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce

276

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce
Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce

Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce. Już dziś (czwartek 19 lipca) FC Barcelona w 1/8 finału Pucharu Króla zagra z półamatorskim, III-ligowym klubem Ceuta. Dla Ceuty przyjazd jednego z największych klubów na świecie jakim jest „Barca” to wielkie święto. Co ciekawe, Barcelona w XXI wieku gościła już tu 2 razy. Po raz pierwszy także w Pucharze Króla tylko szczebel niżej 3 stycznia 2001 roku gdy wygrała 3:0. Drugi raz „Blaugrana” gościła tu 26 października 2010 r. również w Pucharze Hiszpanii. Wówczas rozgrywano dwumecz i w obu wygrała „Blaugrana” 2:0 i 5:1. Dla polskiego napastnika będzie to pierwsza wizyta na tak małym obiekcie w oficjalnym meczu od wyjazdu z Polski. Stadion Ceuty może pomieścić 6500 widzów. Co prawda „Lewy” w Niemczech grywał z drużynami z niższych lig, a nawet w poprzedniej rundzie z FC Intercity. Zawsze jednak na tą okazje rywale albo grali nie na swoim obiekcie lub stadion był większy.

Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce – charakterystyka Ceuty

Asociacion Deportiva Ceuta bo tak brzmi pełna nazwa klubu została założona w 1956 roku. Trenerem Ceuty jest Jose Juan Romero, w obecnym sezonie piłkarze tego klubu grają w Primera Federation (III liga). Jak już wspominałem, dzisiejszy rywal Barcelony w poprzednim sezonie awansował do wyższej ligi. Ceuta jednak dryfuje na samym dnie ligi zajmując po 18 kolejkach ostatnie 20 miejsce tracąc 12 „oczek” do bezpiecznej lokaty. Jak widać więc Ceuta ma już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie. Zawodnicy Romero by się utrzymać musieliby nagle zacząć osiągać pozytywne rezultaty co wydaje się mało prawdopodobne. Jedną z dwóch największych „gwiazd” Ceuty jest Rodri Rios, ma dość bogate CV, którego mógłby mu pozazdrościć nie jeden gracz polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 Rodri Rios grał w rezerwach Barcelony, w których rozegrał 35 spotkań, a do „Dumy Katalonii” trafił z Sevilli. Drugim piłkarzem klubu z ciekawym CV jest bramkarz Tomas Meijasa, który jest wychowankiem Realu Madryt.

Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce – położenie geograficzne

Co zapewne niewiele osób wiedziało miasto Ceuta leży w Afryce jednak należy do Hiszpanii. Miejscowość ta położona jest na cieśninie gibraltarskiej niemal na przeciwko Gibraltaru, a otacza ją Maroko. Ceutę założono w V wieku p. n. e. która wówczas należała do niedalekiej Kartaginy.

Pierwsza wizyta Lewandowskiego w Afryce – zagramy odważnie

Według trenera Jose Juana Romero Ceuta mimo, że jest nieporównywalnie słabszym zespołem niż FC Barcelona zagra odważnie. Powiedział, że nie będzie w tym meczu tzw, „parkowania autobusu”. Drużyny prowadzone przez tego szkoleniowca w swoim DNA mają zakodowaną grę do przodu. Jak mówi jednak, przeciwko Robertowi Lewandowskiemu i spółce mocno także trzeba będzie skupić się na obronie

Mecz 1/8 finału Pucharu Króla Ceuta – FC Barcelona odbędzie się w czwartek 19 grudnia o godzinie 20.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o decydującej fazie wyboru selekcjonera

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia