Walentynki z Królami Disco 2023 / 11.02

369

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

11 lutego w krakowskiej Tauron Arenie w ramach imprezy „Walentynki z Królami Disco 2023” o godz. 19.30 wystąpią: Zenon Martyniuk, grupa Weekend oraz Thomas Anders & Modern Talking Band.

Goście imprezy usłyszą na żywo największe przeboje tej trójki wykonawców, takie jak: „Ona Tańczy dla Mnie”, „Za każdą chwilę z Tobą”, „Przez Twe Oczy Zielone”, „Zaczarowana Wyspa”, , „Cheri, Cheri Lady”, „You’re My Heart, You’r My Soul”, „Brother Loui”, „Geronimo’s Cadillac”, „Sexy, Sexy Lover” „Atlantis is Calling”, „You Can Win If You Want” oraz wiele innych.

Dieter Bohlen – Thomas Anders – Modern Talking

Źródła nie są jednomyślne, co do daty powstania zespołu Modern Talking. Przyjmijmy jednak, że kompozytor i producent Dieter Bohlen był inicjatorem założenia duetu do, którego zaproszono wokalistę Thomasa Andersa. Dzięki wcześniejszej współpracy Bohlena z hiszpańskim producentem muzycznym, piosenkarzem, aranżerem i kompozytorem, Luisem Rodriguezem, duet mógł zaprezentować całkowicie nowe , świeże dyskotekowe rytmy. Był to pierwszy singiel grupy Modern Talking – „You’re My Heart, You’re My Soul”.

Start duetu nie należał do łatwych, dopiero początek roku 1985 zaowocował zainteresowaniem niemieckiej publiczności dwoma facetami i ich głosami. Linie telefoniczne rozgłośni radiowych rozgrzewały się do czerwoności. A to za sprawą radiosłuchaczy chcących usłyszeć „You’re My Heart, You’re My Soul”. W niedługim czasie pierwszy singiel duetu, opanował szczyty europejskich list przebojów. Duet konsekwentnie wykorzystywał swoje nowatorskie brzmienie w kolejnych nagraniach, co przyniosło im popularność również poza Europą. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Rok 1987 przyniósł rozpad zespołu, przyczyniły się do tego różnice charakterów Andersa i Bohlena, oraz ingerencje Nory żony Andersa w sprawy zespołu. Modern Talking pozostawił po sobie 6 albumów i dziesiątki milionów, sprzedanych płyt.

Thomas Anders
Jedna druga duetu Modern Talking, czyli Thomas Anders.

Po rozstaniu obaj panowie rozpoczęli solową działalność z nienajlepszym skutkiem. Przyszedł rok 1998, spotkanie Dietera Bohlena z Thomasem Andersem przyczyniło się do podjęcia decyzji o powrocie duetu na scenę. Wtedy powstał album „Back For Good”, który okazał się największym sukcesem w historii zespołu. „Back For Good” zawierał zarówno stare przeboje zespołu w nowych aranżacjach, jak i kilka premierowych nagrań. Ponad dziesięciomilionowy nakład sprzedał się na całym świecie. Dobra passa trwała do 2003 roku, wtedy do głosu ponownie doszły animozje między artystami. Duet zakończył współpracę pożegnalnym koncertem w Berlinie 21 czerwca 2003 roku.

Modern Talking sprzedał 120 mln płyt, duet Dietera Bohlena z Thomasem Andersem nagrał 12 albumów.

Walentynki z Królami Disco 2023 – Grupa WEEKEND

Grupa Weekend, jeden z czołowych polskich zespołów disco polo został założony w podlaskich Sejnach przez Radosława „Lisa” Liszewskiego w 2000 roku. Od początku wokalistą i frontmanem zespołu jest jego założyciel. Jak można przeczytać na portalu grupy, Weekend zagrał do tej pory ponad 4500 koncertów na scenach klubowych i festiwalowych. Super hitem okazała się piosenka „Ona tańczy dla mnie”, w serwisie Youtube zaliczyła ona ponad 130 mln wyświetleń.

Walentynki z Królami Disco 2023 - Radosław "Lis" Liszewski
Radosław „Lis” Liszewski, założyciel grupy Weekend.

Grupa Weekend jest posiadaczem licznych nagród i wyróżnień. Są to: nagroda za najlepszy występ w 2003 roku i 2010 oraz Nagroda Burmistrza Miasta w roku 2012 na Festiwalu disco polo i dance w Ostródzie. Od początku istnienia zespół zagrał mnóstwo koncertów, wydał kilka płyt, nagrał niezliczone single i jest autorem kilku świetnych piosenek. Tytuły takie jak: Za miłość mą, Jesteś Zajebista, Playboy, To Karolina…i.t.d. stały to stałe pozycje polskiej muzyki tanecznej. Teledysk do piosenki „Ona Tańczy Dla Mnie” jako jedyny Polski klip znalazł się na liście TOP 100 kanału Youtube.

Koncerty zespołu Weekend, to nie tylko wydarzenia klubowe, grupa zaprezentowała się również podczas wydarzenia pt.: „Roztańczony PGE Narodowy”. Radosław „Lis” Liszewski razem z takimi gigantami disco polo, jak Zenek Martyniuk, Marcin Miller i Sławomir Świerzyński, wziął udział w gali 25-lecia stacji Polsat.

Walentynki z Królami Disco 2023 – Zenon Martyniuk

Piosenkarz i frontman zespołu Akcent, jednej z czołowych grup wykonującej disco polo. W branży Martyniuk jest nazywany jest niekwestionowanym Królem Disco Polo. Jego hity, takie jak: Życie to są chwile, Przez Twe oczy zielone, Pragnienie miłości, na stałe weszły do kanonu piosenek biesiadnych. Lata płyną, a Zenek Martyniuk wciąż udowadnia, że disco polo ciągle jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze. Sam Zenek Martyniuk wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że muzyką interesował się od dziecka. W swoim rodzinnym domu na Podlasiu miał okazję do częstego obcowania z muzyką i śpiewem.

Jego mama i wujkowie na co dzień zajmowali się muzyką – grali i śpiewali na lokalnych weselach. Swoje pierwsze piosenkarskie kroki, Zenek Martyniuk stawiał wraz z założonym przez siebie zespołem Akord. W roku 1989 z pomocą Mariusza Anikieja założył istniejący do dzisiaj zespół Akcent. Mało kto wie, ale Zenek jest jednym z nielicznych wykonawców nurtu disco polo, który doskonale śpiewa w języku romskim dzięki czemu w gronie swoich fanów ma wielu Romów.

Zenek Martyniuk.

Dwuletnie próby kariery solowej nie przyniosły oszałamiających rezultatów. Reaktywacja zespołu Akcent w 1994 roku zaowocowała ponownym wzrostem popularności oraz powstaniem 15 albumów i kompilacji. Absolutny TOP, Zenek Martyniuk z zespołem Akcent osiągnęli w roku 2014. Wtedy ukazał się teledysk do piosenki „Przez Twe oczy zielone”. W serwisie Youtube oglądalność teledysku przekroczyła 100 mln wyświetleń.

Może cię również zainteresować: Szturm Zamku w Tykocinie – 8 edycja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia