Pierwsze mecze Ligi Mistrzów. We wtorek i środę odbywały się pierwsze rewanżowe spotkania w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemal pewna awansu była Benfica Lizbona, która zmierzyła się z Club Brugge. W pierwszym meczu rozgrywanym w Belgii drużyna gości wywiozła bardzo cenne zwycięstwo 2:0 co stawiało ją w uprzywilejowanej sytuacji. Kolejne starcie to szlagier tej kolejki Ligi Mistrzów, a mianowicie PSG podejmowało byłą ekipę Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium. Blisko awansu była drużyna gości z Monachium, która z Paryża wywieźli cenną jednobramkową zaliczkę. Następne spotkanie to rywalizacja pomiędzy AC Milan, a Tottenhamem Hotspur. W pierwszym meczu w Mediolanie gospodarze skromnie zwyciężyli 1:0. A, że są to drużyny na podobnym poziomie to sprawa awansu pozostawała otwarta. Ostatnia rywalizacja w tej serii meczów to starcie Borussi Dortmund z Chelsea Londyn. W zeszłym tygodniu Dortmuńczycy odnieśli wiktorię 1-0 co stawiało ich w roli faworytów przed rewanżem, ale o tym poniżej.

Pierwsze mecze Ligi Mistrzów – Benfica Lizbona Club Brugge

W meczu Benfiki Lizbona z Club Brugge faworytem byli Portugalczycy, ale trzeba było to jeszcze potwierdzić. Wszystko jednak przebiegło zgodnie z oczekiwaniami z tym, że aż tak wysokiego zwycięstwa Portugalczyków w dwumeczu jakim było 7:1 nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści. Jak już było na początku napisane, Benfica łatwo ograła Brugge 2:0, a na listę strzelców wpisali się Joao Mario i David Neres. Rewanż na terenie Benfiki to już całkowita dominacja gospodarzy, którzy wygrali 5:1. Gole w tym spotkaniu dla Benfiki strzelili: Rafa Silva, Goncalo Ramos (2), Mario i Neres. Dla Belgów honorowe trafienie zaliczył Bjorn Meijer.

Pierwsze mecze Ligi Mistrzów – Bayern Monachium PSG

Problemów z awansem nie miał także Bayern Monachium pomimo wymagającego przeciwnika jakim jest PSG. Tydzień temu w stolicy Francji Bawarczycy wygrali 1:0 po bramce Kingsleya Comana czym ustawili się w komfortowej sytuacji przed rewanżem. W Niemczech zawodnicy Juliana Nagelsmana kontrolowali wydarzenia boiskowe, a dodatkowo dołożyli dwa trafienia autorstwa Maxima Choupo-Motinga i Serge Gnabryego. Oczywiście gracze ze stolicy Bawarii nie mogli zapomnieć o obronie tym bardziej grając przeciwko ofensywie z Kylie Mbappe i Lionelem Messim na czele. Ostatecznie piłkarze Nagelsmana w dwumeczu pokonali rywali 3:0 i już mogą szykować się na ćwierćfinałowego rywala.

Pierwsze mecze Ligi Mistrzów – AC Milan Tottenham Horsput

Przed rywalizacją Tottenhamu z AC Milan zdecydowanego faworyta nie było jednak już po pierwszym meczu we Włoszech już go mieliśmy. AC Milan wygrał u siebie 1:0 za sprawą Brahima Diaza. W spotkaniu rewanżowym wielkich emocji nie było bo ekipy najbardziej skupiły się na obronie i w pierwszej części bramek nie zobaczyliśmy. Druga część meczu wyglądała podobnie do poprzedniej do czasu gdy Romero z Tottenhamu w 77 minucie obejrzał czerwoną kartkę. Tym zagraniem „Młoty” bardzo utrudniły sobie sytuacje, które musiały strzelić przynajmniej jednego gola by doprowadzić do dogrywki. Zbytnio piłkarze z północy Londynu nie zagrażali bramce strzeżonej przez Maignana od momentu gry w osłabieniu. Jednak ku zdziwieniu wszystkich w doliczonym czasie do drugiej połowy Harry Kane mógł strzałem głową doprowadzić do dogrywki, ale świetnie w bramce zachował się Foster. Ostatecznie AC Milan w dwumeczu wygrał 1:0 i to go zobaczymy w ćwierćfinale.

Pierwsze mecze Ligi Mistrzów – Borussia Dortmund Chelsea Londyn

Na wyrównane zapowiadało się spotkanie Borussi Dortmund z Chelsea Londyn i takie rzeczywiście było. Jak Już wcześniej napisałem w Niemczech było 1:0 dla gospodarzy po golu Karima Adeymei. W rewanżu w Anglii zaś było 2:0 też dla gospodarzy za sprawą Sterlinga i Havetza i to Chelsea Londyn zagra dalej. Za tydzień w następnych parach półfinałowych zobaczymy starcia Manchesteru City z Rb Lipsk i Realu Madryt z Liverpoolem. A także Napoli z Eintrachtem Frankfurt i FC Porto z Interem Mediolan.